پناهی گفت: افراد فاقد بیمه سلامت در 16 محله حاشیه نشین و محروم شهرستان بروجرد شناسایی می شوند.

علی احمد پناهی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای طرح توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار، این طرح در دستور کار قرار گرفت که افراد کم برخوردار فاقد بیمه شناسایی شوند و تحت پوشش قرار گیرند.

وی افزود: در همین راستا در جلسه ای با همکاری برخی از دستگاه ها قرار شد که در ۱۶ منطقه حاشیه نشین و محروم، افراد فاقد بیمه شناسایی شوند تا بتوان این افراد را تحت پوشش بیمه سلامت قرار داد.

مدیر اداره بیمه سلامت بروجرد تصریح کرد: افرادی که فاقد دفترچه بیمه باشند برای آنها دفترچه تهیه می شود و افرادی که دفترچه بیمه آنها مشکل دارد به صورت رایگان تمدید می شود و بیمه شدگان با مراجعه به مراکز دولتی می توانند از خدمات درمانی و دارویی بهره مند شوند.

پناهی با بیان اینکه ۴۸ هزار نفر در بروجرد تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند، گفت: از این تعداد ۲۲ هزار نفر در سامانه بیمه سازمان انتصاب به پزشک شده اند و مابقی نیز در دستور کار قرار دارند.

وی افزود: هدف از این طرح، ارائه و گسترده کردن خدمات بیمه سلامت برای افراد جامعه است که بتوانیم خدمات مورد نیاز را ارائه دهیم.

انتهای پیام/