زیویار گفت: مراسم لیالی قدر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سراسر استان لرستان برگزار می شود.

به گزارش سفیرافلاک، فرهاد زیویار عصر امروز در جلسه ستاد کرونا که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: طبق آخرین رنگ بندی خرم‌آباد در وضعیت قرمز، شهرستان های بروجرد، پلدختر، سلسله و دلفان در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان ها در وضعیت زرد کرونا قرار دارند.

وی افزود: اطلاع رسانی خوب و فرهنگ سازی که در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی در جامعه صورت گرفته موجب شده آمار ابتلا، بستری و فوت نسبت به گذشته کاهش داشته باشد.

زیویار با اشاره به پوشش مطلوب واکسیناسیون در استان، عنوان کرد: تاکنون در نوبت اول حدود ۹۰ درصد، نوبت دوم ۸۰ درصد و در نوبت سوم نزدیک به ۳۵ درصد واکسن تزریق شده که سهم بالایی از افزایش ایمنی اجتماعی متوجه موضوع تزریق واکسن می شود. 

استاندار لرستان با بیان اینکه اجرای دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا به گونه ای خواهد بود که کمترین اختلال و مشکل در زندگی مردم به وجود آید، ادامه داد: عمده موارد فوتی گزارش شده در استان در رابطه با افرادی است که دارای بیماری های زمینه ای بوده و از سطح ایمنی پائین تری برخوردار هستند، از این رو ضرورت دارد این افراد نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و تزریق واکسن اهتمام بیشتری باشند. 

زیویار با اشاره به برگزاری مراسم شب های قدر بیان کرد: در شهرهای دارای وضعیت قرمز اجرای مراسم با ۳۰ درصد ظرفیت، در شهرهای نارنجی با ۵۰ درصد و در شهرهای وضعیت زرد برگزاری مراسم با ۷۰ درصد ظرفیت و رعایت فاصله گذاری و دستورالعمل های بهداشتی برگزار گردد و در شهرهای دارای وضعیت آبی و اماکن روباز نیز برگزاری مراسم لیالی قدر با رعایت فاصله گذاری و پروتکل های بهداشتی هیچگونه ممنوعیتی ندارد. 

استاندار لرستان در خصوص وضعیت مدارس گفت: فعالیت مدارس و سایر مراکز آموزشی کمافی سابق به قوت خود باقی خواهد بود و در صورت مشاهده دانش آموزان دارای علامت، مدیران مدارس مسئول به رسیدگی به موضوع خواهند بود.

انتهای پیام/