میر با بیان اینکه 1300 هکتار به سطح زیر کشت گیاهان دارویی استان اضافه شد، گفت: 5 هزار و 350 هکتار از اراضی لرستان زیر کشت گیاهان دارویی قرار دارد.

مجتبی میر در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: سطح زیر کشت گیاهان دارویی در استان، سال گذشته حدود چهار هزار هکتار بوده که در راستای افزایش این سطح، امسال هزار و ۳۰۰ هکتار اضافه شده و سطح زیر کشت گیاهان دارویی پنج هزار و ۳۵۰ هکتار است.

وی افزود: سال گذشته ۱۲ هزار تن انواع گیاهان دارویی برداشت شده که امسال پیش بینی شده از این میزان سطح بیش از ۱۴ هزار تن برداشت شود که توسعه کشت گیاهان دارویی علاوه بر اشتغالزایی و درآمدی که به همراه دارد، از نظر میزان مصرف آب نیز بسیار به صرفه می باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: بیشترین سطح کشت گیاهان دارویی در استان لرستان مربوط به گل محمدی است که بیش از ۹۰۰ هکتار به کشت گل محمدی اختصاص داده شده است و بعد از گل محمدی، گشنیز با چهار هزار هکتار رتبه دوم را در کشت گیاهان دارویی دارد.

میر با اشاره به حمایت از کشاورزان برای توسعه کشت گیاهان دارویی، عنوان کرد: چهار میلیارد تومان تسهیلات به کشاورزان پرداخت شده تا بتوانند برای کشت گیاهان دارویی و مراقبت از آنها اقدام نمایند.

وی بیان کرد: علاوه بر این نیز در طرح کشت گیاهان دارویی که به صورت مشارکتی بین بهره بردار و جهاد کشاورزی صورت می گیرد، بالغ بر سه میلیارد تومان هزینه شده که این طرح به صورت قرارداری است و نیمی از هزینه از طرف جهاد کشاورزی و نیمی از طرف کشاورز پرداخت می شود و محصول به صورت قرارداری از کشاورز خریداری می شود.

انتهای پیام/