حجت الاسلام شاهرخی گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی، نمایشگاهی از ارزش های دینی و اسلامی است.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی صبح امروز در مراسم برگزاری رژه ۲۹ فرردین روز ارتش اظهار داشت: نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی یکی از مظاهر اقتدار ملی و عناصر قدرت در نظام اسلامی است.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس شاهد بودیم که چگونه ارتش جمهوری اسلامی با حضور در جبهه های نور علیه ظلمت، حماسه آفریدند و شهدا و جانبازانی را به اسلام و در راه حفظ این خاک و سرزمین هدیه کردند، در زمانی هم که جنگ نظامی در بین نیست، ارتش مایه اطمینان و آرامش ملت است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: وقتی ملتی می بیند ارتشی کارآمد، توانا و متدین دارد و نیروی زمینی، هوایی و دریایی و پدافندی دارد که آمادگی لازم برای حفظ این سرزمین و حفاظت از ملت و حفظ استقلال را دارد، سبب آرامش ملت است که این به برکت آموزه های اسلامی و رهبری امام(ره) و مقام معظم رهبری به وجود آمده است.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: مردم ایران قدردان تلاش و مجاهدت همه نیروهای مسلح هستند، ارتش و نیروهای مسلح، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، بسیج، عشایر غیور همگی در موقعیتی که کشور ما نیاز به حضور و امداد آنها دارد مانند حوادث طبیعی سیل، زلزله و دیگر حوادث این نیروها برای کمک رسانی حضور پیدا می کنند و تلفات را کاهش می دهند و با این حضور سبب التیام خانواده های آسیب دیده می شوند.

وی بیان کرد: حضور موفق لشکر ۸۴ لرستان و دیگر ارتشیان قهرمانی که با عناوین دیگری در استان ما حضور دارند، رشادت این افراد را در خاکها و در قله های سربه بلک کشیده شمال غرب و غرب را به یاد داریم و امروز ارتش جمهوری اسلامی، نمایشگاهی از ارزش های اسلامی و دینی است و پادگانها، آموزشگاه ها و آموزشهای نظامی که برگزار می شود می بینیم که نیروهای مسلح ما پایبند به شریعت و احکام اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: نیروهای مسلح از دانش، تجربه، تخصص و تعهد لازم برخوردارهستند، امروز باید بر تدین، تعهد، امانتداری، توانایی و تجربه نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی افزوده شود و خوشبختانه در بین نیروهای مسلح ما اتحاد وجود دارد و بین ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، بسیج و عشایر دست برادری و صمیمیت و اخوت وجود دارد و باید این اتحاد را بیشتر کنیم.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: عزت و شکوه دین در سایه ارتش جمهوری اسلامی ایران است و این را در نظام می بینیم که چگونه نیروهای مسلح مایه امید دوستان و رعب بر دل دشمنان شده اند.

وی اظهار داشت: اگر کشور ما به جهت آب های سرزمینی و هوایی و خشکی در امنیت به سر می برد به خاطر نیروهای مسلح مقتدر، جهادی و با ایمانی است که سرافرازی هر ملتی به واسطه نیروهای مسلح دانا، باتجربه و متعهد است که ارزش های اسلامی را بر سر دست گرفته اند و در راه این ارزشها شهدایی تقدیم شده است.

انتهای پیام/