اگر سخت افزار شما مورد حمله هکرها برای استخراج مخفیانه رمزارز قرار بگیرد، تبعات سنگینی را برایتان به همراه خواهد داشت، در اینجا به روش هایی برای پیشگیری از این اتفاق آورده شده است.

به گزارش سفیرافلاک، کریپتوجکینگ یا همان استخراج مجرمانه و مخفیانه ارز دیجیتال این پتانسیل را دارد که بر کل عملیات تجاری شما تأثیر بگذارد. چرا که وقتی سخت‌افزاری در معرض این حمله قرار می‌گیرد، هکر بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای از سخت‌افزار شخص دیگری استفاده می‌کند. همین امر موجب می‌شود تا سخت‌افزار کند شده و هزینه‌های استخراج برای شخص مالک افزایش پیدا کند. تشخیص اینکه کدام یک از سیستم‌های شما در معرض خطر قرار گرفته اند ممکن است دشوار باشد. کد موجود در اسکریپت‌های رمزنگاری به راحتی می‌تواند از تشخیص فرار کند، به این معنی که شما و تیم فناوری اطلاعات شما باید بسیار مراقب باشید.

در اینجا برخی از روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید قبل از اینکه خیلی دیر شود، برای شناسایی سرقت رمزنگاری شده استفاده کنید.

کاهش در عملکرد

یکی از مهمترین علائم کریپتوجکینگ کاهش عملکرد دستگاه‌های محاسباتی شما است. این شامل دسکتاپ، لپ تاپ، تبلت و دستگاه‌های تلفن همراه می‌شود. سیستم‌های کندتر می‌تواند اولین علامت رمزنگاری باشد. به کارکنان خود آموزش دهید که هرگونه کاهش در پردازش را به IT گزارش کنند.

گرم شدن بیش از حد

فرآیند پرمصرف منابع رمزنگاری می‌تواند باعث داغ شدن بیش از حد دستگاه‌های محاسباتی شود. این می‌تواند منجر به آسیب دیدن رایانه یا کاهش طول عمر آن‌ها شود. همچنین فن‌هایی که برای خنک کردن سیستم بیشتر از آنچه که باید، کار می‌کنند نیز باید مورد توجه قرار گیرند.

چگونه از استخراج مخفیانه رمزارز، پیشگیری کنیم

استفاده از CPU را بررسی کنید

از تیم فناوری اطلاعات خود بخواهید استفاده از واحد پردازش مرکزی (CPU) را نظارت و تجزیه و تحلیل کند، یا می‌توانید خودتان این کار را برای رایانه‌های شخصی انجام دهید. این کار را می‌توان با استفاده از Activity Monitor یا Task Manager انجام داد. اگر زمانی که کاربران در وب‌سایتی با محتوای رسانه‌ای کم یا بدون محتوای رسانه‌ای هستند، استفاده از CPU افزایش می‌یابد، این نشانه‌ای است که ممکن است اسکریپت‌های رمزنگاری در حال اجرا باشند.

نظارت بر وب سایت‌ها

مجرمان سایبری به دنبال وب سایت‌هایی هستند که بتوانند کد‌های رمزنگاری را در آن جاسازی کنند. به طور منظم وب سایت‌های خود را برای تغییرات در صفحات وب یا هر فایلی در وب سرور نظارت کنید. این تشخیص زودهنگام می‌تواند از به خطر افتادن سیستم‌های شما توسط کریپتوجکینگ جلوگیری کند.

از روند‌های جدید کریپتوجکینگ آگاه باشید

مجرمان سایبری همیشه کد را تغییر می‌دهند و روش‌های تحویل جدیدی را برای جاسازی اسکریپت‌های به روز شده در سیستم رایانه شما ارائه می‌کنند. فعال بودن و ماندن در صدر آخرین روند‌ها می‌تواند به شما در تشخیص سرقت رمزنگاری شده در شبکه و دستگاه‌های خود کمک کند.

بدافزاری که برای استخراج رمزنگاری ایجاد شده است، مانند اسکریپت‌های رمزنگاری از منابع سیستم استفاده می‌کند. مشابه CryptoLocker، بدافزار را می‌توان برای آلوده کردن رایانه ها، رمزگذاری فایل‌ها و نگهداری آن‌ها برای باج بیت کوین استفاده کرد. استفاده از نرم افزار امنیتی خود برای اسکن بدافزار می‌تواند به شناسایی این اسکریپت‌های مخرب کمک کند. همچنین می‌توانید از نرم‌افزار‌هایی مانند PowerShell برای شناسایی حمله کریپتوجکینگ استفاده کنید.

پیشگیری از استخراج مخفیانه رمزارز، با چند روش

نکات پیشگیری از کریپتوجکینگ

اگرچه تشخیص زمانی که سیستم رایانه شما توسط سرقت رمزنگاری شده در معرض خطر قرار گرفته است دشوار است، برخی اقدامات پیشگیرانه وجود دارد که می‌توانید برای محافظت از رایانه و سیستم‌های شبکه و دارایی‌های رمزنگاری خود انجام دهید:

تیم فناوری اطلاعات خود را آموزش دهید

تیم فناوری اطلاعات شما باید برای درک و تشخیص سرقت رمزنگاری شده آموزش ببیند. آن‌ها باید به خوبی از اولین علائم حمله آگاه باشند و اقدامات فوری برای بررسی بیشتر انجام دهند.

به کارمندان خود آموزش دهید

تیم‌های فناوری اطلاعات باید به کارمندان تکیه کنند تا به آن‌ها اطلاع دهند که کامپیوتر‌ها در زمان کندی یا داغ شدن بیش از حد کار می‌کنند. کارمندان همچنین باید در زمینه امنیت سایبری آموزش ببینند، مانند کلیک نکردن بر روی پیوند‌های موجود در ایمیل‌هایی که کد‌های رمزنگاری را اجرا می‌کنند و فقط از لینک‌های قابل اعتماد دانلود می‌کنند. همین قانون برای ایمیل‌های شخصی در دستگاه‌های شخصی شما نیز صدق می‌کند.

جلوگیری از استخراج مخفیانه رمزارز، با چند روش

از اکستنشن‌های Anti-Cryptomining استفاده کنید

اسکریپت‌های کریپتوجکینگ اغلب در مرورگر‌های وب مستقر می‌شوند. از افزونه‌های مرورگر برای مسدود کردن cryptominers در سراسر وب مانند minerBlock، No Coin و Anti Miner استفاده کنید.

از Ad-Blockers استفاده کنید

تبلیغات وب مکان‌های رایجی برای جاسازی اسکریپت‌های کریپتوجکینگ هستند. استفاده از مسدود کننده تبلیغات می‌تواند کد‌های مخرب رمزنگاری را شناسایی و مسدود

جاوا اسکریپت را غیرفعال کنید

هنگام مرور آنلاین، غیرفعال کردن جاوا اسکریپت می‌تواند از آلوده شدن کد‌های رمزنگاری شده به رایانه شما جلوگیری کند. به خاطر داشته باشید که غیرفعال کردن جاوا اسکریپت بسیاری از توابع مورد نیاز هنگام مرور را مسدود می‌کند.

برای ذخیره حاشیه نویسی از موضوعاتی که بررسی کردیم، اینفوگرافیک زیر را دانلود یا به اشتراک بگذارید:

برای دانلود دکمه اینفوگرافیک کلیک کنید

از نکات و رهنمود‌های اینجا استفاده کنید تا از سرقت رمزنگاری و معنای آن برای شما و کسب و کارتان آگاه شوید. اگر شبکه کامپیوتری شما توسط cryptojack مورد حمله قرار گرفته است، وقت آن است که نگاه دقیق تری به قدرت امنیت خود بیندازید. Varonis نرم‌افزار و خدمات ضد باج‌افزاری دارد که سازمان شما برای هوشیار ماندن و محافظت در برابر رمزنگاری مخرب به آن نیاز دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان