قائد رحمت با اشاره به کاهش بارندگی و خشکی برخی تالاب های استان، گفت: آب 9 تالاب لرستان 30 درصد کاهش یافته است.

نبی اله قائد رحمت در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: کاهش میزان بارندگی سبب شده تا میزان آب در برخی از تالاب های استان نیز کاهش پیدا کند به طوری که هم اکنون آب موجود در ۹ تالاب حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

وی افزود: از تالاب های ۱۱ گانه پلدختر، تالاب گوری بلمک و پیکه به دلیل اینکه فصلی هستند، خشک شده و تالاب زردابه نیز رو به خشکی می رود و وضعیت خوبی ندارد اما میزان آب در هشت تالاب دیگر بین ۲۰ تا ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

معاون محیط زیست لرستان تصریح کرد: در تالاب بیشه دالان بروجرد نیز حجم آب ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده و تالاب تنوردر شهرستان دورود نیز خشک شده که با توجه به این میزان کاهش آب، ضروری است اقداماتی صورت گیرد تا وضعیت از این بدتر نشود.

قائد رحمت خاطرنشان کرد: در همین راستا با سازمان جهاد کشاورزی و امور آب مکاتباتی صورت گرفته تا حداقل میزان آب باقی بماند و تاکنون برداشت غیر مجاز گزارش نشده است که توصیه می شود کشاورزان از کشت محصول آبدوست خودداری کنند.

وی بیان کرد: وضعیت آبی امسال مناسب نیست و احتمال خشک شدن رودها و تالابها وجود دارد که باید از برداشت های غیر مجاز آب جلوگیری شود.

انتهای پیام/