بورس دیروز رکورد رشد کمتر از یک درصدی داشت در محدوده یک میلیون و ۵۰۰ هزار ماند. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند بازار روز چهارشنبه روند متعادل روبه‌بالایی به خود می‌گیرد.

به گزارش سفیرافلاک، بورس دیروز رشد ۱۱ هزار و ۲۶۳ واحدی را تجربه کرد و به سطح یک میلیون و ۵۱۳ هزار واحد رسید.

امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که بورس روند صعودی به خود می‌گیرد.

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد با بیان اینکه حرکت دولت در مسیر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی گام‌به‌گام و تدریجی خواهد بود گفت: در خصوص افزایش ۵۷ درصدی دستمزد کارگران، در وزارت اقتصاد معتقد بودیم که می‌شد شاهد مصوبه سازگارتری با شرایط اقتصاد کلان باشیم. (تسنیم)

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی می‌تواند تاثیر مثبت روی بورس و سودآوری شرکت‌ها بگذارد.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت اظهار کرد: دولت مجوزی برای افزایش قیمت کارخانه خودرو صادر نکرده است. (صداوسیما)

فعالان حوزه خودرویی و بورسی عقیده دارند که این موضوع به نوعی قیمت‌گذاری دستوری محسوب می‌شود. می‌تواند صورت مالی شرکت‌های خودرویی با زیان بیشتر مواجه سازد.

برخی از شرکت‌های دولتی برای اولین بار صورت‌های مالی سال‌های ۹۸ و ۹۹ خود را به صورت عمومی در سامانه کدال منتشر کردند. (اقتصادآنلاین)

کارشناسان می‌گویند انتشار این صورت مالی‌ها اعتماد مردم را نسبت به سرمایه‌گذاری در بورس افزایش می‌دهد.

صنایع بورسی رشد می‌کند؟

بخشنامه عوارض صادراتی در مجلس پیگیری می‌شود. (تسنیم)

منابع آگاه خبر داده‌اند عوارض صادراتی برخی محصولات فولادی همچون ورق‌های گالوانیزه و رنگی و مفتول‌های فولادی حذف شده و به زودی به گمرک ابلاغ می‌شود. (چیلان)

این موضوع تاثیر مثبتی روی سودآوری شرکت‌های بورسی دارد.

روزنامه هاآرتص، روزنامه صهیونیستی در مطلبی نوشت: مقام‌های کاخ سفید موافق حفظ نام سپاه در فهرست سازمان‌های «تروریستی» هستند اما وزارت خارجه آمریکا مخالف این موضوع است. قرار است در روزهای آینده بایدن تصمیم خود را در این مورد اعلام کند. (فارس)

محمد خزاعی کوه‌پر، دبیر کل کانون شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت کشور با بیان اینکه ۱۸ میلیون نفر جامانده دریافت سهام عدالت شناسایی شده اند، گفت: این جاماندگان می توانند خرداد امسال ثبت نام کنند. (ایرنا)

اختصاص سهام عدالت به جاماندگان می‌تواند نقدینگی جدید وارد بازار سرمایه کند.

  • منبع خبر : تجارت نیوز