ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه کارنامه درخشان سپاه، توصیف ناپذیر است،گفتند: معنویت و اخلاق، تنها راه نجات در جامعه می باشد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد، اظهار داشت: سپاه در طول ۴۳ سال از تاسیس آن، مراتب رشد و ترقی و کمال را طی کرده و ادامه دارد، این نهاد سازمانی نظامی، فرهنگی و محرومیت زدایی است و در زمان جنگ کارنامه درخشان این مجموعه، توصیف ناپذیر است و زمان صلح در عرصه محرومیت زدایی، خدمات رسانی و غیره موفق عمل کرده است.

وی افزود: رئیس جمهوری که خود دلبسته رفتار علوی است و ما این رفتار را از او مشاهده کرده ایم، در همین راستا نیازمند انتخاب همکارانی است که بیشتر از آنکه اهل شعار باشند اهل اقدام و عمل باشند، در سالی که به عنوان سال تولید، دانش بنیان و اشتغال نامگذاری شده است، افرادی که اهلیت لازم را برای اجرای اقدام و عمل در اجرای عدالت علوی داشته باشند مورد نیاز نیاز کشور ما است.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: به نظر می رسد دولت سیزدهم که می خواهد در ماموریت خود موفق باشد نیازمند مسئولانی است که بیش از آنکه مشاهده می شود، بر اجرای عدالت اصرار داشته باشند و باید در رفتا وقوانینی که به تصویب می رسد در عمل و اقدام به اجرای رفتار علوی بیش از آنچه تاکنون مشاهده می شود، توجه گردد.

وی تصریح کرد: عدالت، شایسته سالاری، نفی تبعیض، جذب نیروی بدون سفارشی، توصیه های فراقانونی واقعیاتی است که در پایه های حکومتی حضرت علی(ع) وجود داشت و هر کسی خود را پیرو او می داند به این مهم توجه داشته باشد چرا که حضرت علی(ع) هر جا فساد می دید آن را از ریشه نابود می کرد.

شاهرخی بیان کرد: باید تلاش کرد که فساد را از بیخ و بن برکنیم، کسانی که در سه قوه وظیفه مباره با فساد را دارند باید قاطع و با اقتدار حرکت کنند، وقتی مردم می بینند جمهوری اسلامی در برابر زورگویان خارجی ایستاده و همانطور هم با ویژه خواران داخلی مبارزه می کنند سبب خوشحالی می شود.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به شب های قدر گفت: در شب های قدر باید با خدا پیمان ببندیم که با کمک گرفتن از قرآن و دعا و مناجات و توسل به ائمه اطهار(ع) و خدمتگزاری به نیازمندان، نهایت بهره برداری را ببریم و سرنوشت خوب و نیک و پسندیده ای را در این شبها از خدا بخواهیم.

وی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با کارگزان نظام اسلامی مطالب مهمی را فرمودند از جمله عدم دخالت قوای سه گانه در کار یکدیگر در ضمن هماهنگی هایی که لازم است، قوه مجریه براساس قانون و مقرارت وظیفه اجرا را بر عهده دارد و قوه مقننه هم وظیفه قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون را بر عهده دارد و حق دخالت در انتصابها را ندارد.

شاهرخی خاطر نشان کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی لرستان در طول ادوار نشان داده اند که جزء کسانی هستند که به ندای امام(ره) و رهبری گوش داده و اطاعت کرده اند ولی از برخی مقامات رسمی می شنویم که مدعی دخالت هایی در انتصابات هستند که خارج از قوه مجریه در انتصابات دخالت می کنند که باید دفتر نظارت شورای نگهبان با جدیت و با فوریت با رعایت همه جوانب، تحقیق کامل و براساس عدل و انصاف این ادعاها را بررسی کند.

وی افزود: استاندار لرستان دقت لازم را به عمل بیاورد که هیچ مدیری چنین رویدادی که برخلاف امر ولی فقیه است را انجام ندهد و در شهرهای استان، هم دفتر نظارتی و هم استانداری و بازرسی این امور را بررسی کنند و نمایندگان به وظیفه نظارت و قانونگذاری بپردازند.

امام جمعه خرم آباد با اشاره به روز قدس گفت: مردم ما با شرکت در راهپیمایی روز قدس جواب دندان شکن به دشمنان و رژیم صهیونیستی می دهند که جنایت هایی را در برخی کشورها می دهند.

سپاه خار چشم دشمنان است

حجت الاسلام سید علی حسینی درخطبه های نمازجمعه این هفته بروجرد با اشاره به  سالروز تاسیس سپاه، اظهار داشت: از ابتدای تشکیل سپاه تاکنون، این نهاد خدمات زیادی را در بخش های مختلف به مردم ارائه داده است و همین خدمات رسانی به مردم و خنثی کردن توطئه های دشمنان سبب شده تا سپاه خاری در چشم دشمن باشد.

وی با اشاره به توهین به قرآن، افزود: در سوئد فردی اقدام به سوزاندن قرآن می کند که در واقع این توهین و این اقدام نشان دهنده دشمنی آنها با مسلمانان و اسلام است و این اقدام به شدت محکوم می شود.

امام جمعه بروجرد به شهادت دانش آموزان افغانی اشاره کرد و عنوان کرد: در افغانستان جوانان روزه دار را به شهادت می رساند که نشان دهنده خباثت دشمن است، دشمنان با ترور و انفجار و حمله به مساجد در واقع قصد ایجاد تفرقه را دارند و همه این اقدامات آنها ناشی از دشمنی آنان با اسلام است و تفکرشان این است که با اقدامات این چنینی می توانند به هدفشان برسند.

وی با بیان اینکه وضعیت آب مناسب نیست، تصریح کرد: با توجه به کاهش بارندگی ها، وضعیت آب مناسب نیست و می طلبد متولیان اقدامات و برنامه ریزی لازم را برای جلوگیری از خاموشی ها و قطع آب انجام دهند و از سوی دیگر مردم هم در مصرف آب و برق صرفه جویی نمایند.

حسینی شب های قدر را بسیار ارزشمند برشمرد و گفت: این شبها فرصتی برای استغفار است و باید تلاش کرد تا از هر لحظه این ماه بهره برد.

امام جمعه بروجرد خواستار برخورد جدی با اراذل و اوباش شد و خاطر نشان کرد: نیروی انتظامی اجازه ندهد این افراد عرض اندام کنند و سبب رعب و وحشت شهروندان گردند لذا می بلد با جدیت و قاطعیت با انها برخورد شود و به مجازات برسند.

معنویت و اخلاق، تنها راه نجات جامعه است

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: افراد متقی در زندگی میانه‌رو بوده و اهل اسراف نیستند و در عبادت فروتن و در سختی‌ها بردبار می‌باشند.

وی افزود: ولایت به معنای این است که علاوه بر دوست داشتن باید، مطیع نیز باشیم، این معنای اصلی ولایت است که مالک اشتر ها در سایه آن در جامعه رشد می‌کند، ولایت‌فقیه، بالاتر از محبت و دوستی است و زمینه‌ساز حکومت ولی‌عصر (عج) است.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه ولایت ریشه قرآنی و روایی دارد، عنوان کرد: خطیب جمعه وظیفه بزرگی درزمینهٔ تبیین مسائل دارد، ما باید خودمان را به امام علی (ع) بسپاریم و در مسیر ایشان ثابت‌قدم باشیم، اگر در مسیر ولایت قدم نگذاریم جامعه متلاشی می‌شود و تنها کسی که بوی امام معصوم (ع) و مجتهدی نترس و دانشمند باشد برای ولایت‌فقیه مناسب است.

وی تصریح کرد: گروه‌های سیاسی که داعیه‌دار این هستند که می‌خواهند کوهدشت را درست کنند، باید این را بدانند که فقط با همدلی و دین‌داری می‌توان به سرانجام نیکی رسید.

طهماسبی با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب به‌عنوان ولایت‌فقیه بااقتدار از فتنه‌های مختلفی عبور کرد، گفت: تنها راه نجات در جامعه معنویت و اخلاق است.

امام‌جمعه کوهدشت در واکنش به نصب سرپرست شبکه بهداشت و درمان کوهدشت بیان کرد: روز گذشته با سرپرست جدید دیداری داشتیم، باید بدانیم که برخی با زد و بندهای سیاسی شهرستان را نابود، باید شایسته‌سالاری ملاک باشد، نقد منصفانه و بیان خدمات به‌حق وظیفه ما است.

وی با اشاره به راه‌های استجاب دعا در کلام مقام معظم رهبری، گفت: امروز در نظام اسلامی، همه‌چیز اهمیتش به همان مسئله عدالت است، اگر امیر المومنین (ع) در زمان ما بودند عدالت را پیاده می‌کردند.

طهماسبی با اشاره به عملیات‌های مهم استشهادی در فلسطین، بیان کرد: مردم مقاوم فلسطین با قطع امید از کشورهای عربی و باور عمیقی که رژیم اسرائیل آسیب‌پذیر است و اینکه مسجدالاقصی هویت مذهبی مردم است به مرحله مهمی در مقاومت رسیده‌اند.

امام‌جمعه کوهدشت گفت: اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد را محکوم می‌کنیم، مسلمان در پی این اهانت واکنش‌های خوبی داشتند و به میدان آمدند، این کفار درصدد از بین بردن و محدود کردن اسلام در این کشور بوده و به این دلیل این تحرکات را دارد.

وی افزود: اگر فاصله طبقاتی زیاد شود کشور نابود می‌شود و در جامعه نباید تعارض‌های فکری و اندیشه‌ای باشد و باید یک نظام رفاهی و رویکردی دقیق در جامعه پیاده شود.

طهماسبی با اشاره به‌ضرورت استقرار نظام تنظیم مقررات فضای مجازی در کشور و بالا بردن سواد فضای مجازی، بیان کرد: دشمنان به بهانه «یا معیشت یا مقاومت» درصدد هک ادراکی و شناختی در جامعه هستند و می‌خواهند درک جامعه و مسئولان را هک کنند و «ما نمی‌توانیم» را در جامعه القا کنند.

امام‌جمعه کوهدشت گفت: ناهماهنگی بین تیم اقتصادی دولت و عدم نظارت جدی موجب برخی گرانی‌ها شده است که بایستی در این زمینه تمهیدات ویژه داشت که گرانی‌ها مهار شود.

وی ضمن گرامیداشت لیالی قدر، گفت: همه ما بایستی از فضای معنوی شب‌های قدر بهترین استفاده کنیم، در این شب‌ها تقدیر بندگان خداوند متعال با مشورت با امام زمان (عج) رقم می‌خورد.

عدم نظارت کافی عامل اصلی بی‌ثباتی بازار

حجت‌الاسلام مراد امیدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه الشتر با گرامیداشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران توسط امام خمینی (ره)در سال ۱۳۵۸ اظهار داشت: افتخار ما به سپاه فقط به نظامی‌گری، محرومیت‌زدایی و کارهای اقتصادی‌اش ختم نمی‌شود بلکه افتخار دیگر ما به سپاه این است که می‌تواند اشخاصی چون حاج قاسم سلیمانی را تربیت کند.

وی افزود: از حوزه تعلیم و تربیت سپاه می‌خواهیم که درزمینهٔ تربیت جوانان جهادی وارد میدان شوند تا حاج قاسم‌های زیادی در کشور پروش و رشد کنند‌.

امام جمعه الشتر با اشاره به گرانی و افزایش قیمت کالا در سطح جامعه که ذهن مردم را نیز درگیر آن کرده است ،عنوان کرد: باید یک نگاه واقع بینانه و تحلیل‌های درست به این مسئله داشته باشیم.

وی تصریح کرد: سه نوع تحلیل در کشور در مورد گرانی‌ها وجود دارد که تحلیل اول آن است که برخی‌ها با جوسازی دنبال این هستند که به رسانه‌ها القاء کنند همه مشکلات برای این دولت است که مردم را به سمت بی اعتمادی و ناامیدی بکشانند، تحلیل دوم آن است که برخی ها می‌خواهند همه‌چیز را توجیه کنند ولو ضعف‌های سیاسی و فکری این دولت را نیز نادیده می‌گیرند و همه را گردن دولت‌های قبل می‌اندازند و با یک نگاه خوشبینانه می‌خواهند این گرانی را برای مردم کم کنند.

امیدی گفت: اما تحلیل سوم که هم دلسوزانه و واقع بینانه است این است که ضعف‌های دولت قبل به ارث مانده با ضعف‌های این دولت را کنار هم می‌بینند که در این خصوص باید گفت دور از انصاف است که همه مشکلات کنونی را گردن دولت فعلی انداخت و همچنین متاسفانه بازار ما عادت کرده در ابتدای هر سال تغییر و تحولاتی ایجاد می‌شود، لذا این رویه نادرست باید اصلاح شود‌

امام جمعه الشتر با اشاره به سهم دلالان و صحنه‌گردان پشت‌صحنه بازار که باعث این نابسامانی‌ها شده‌اند گفت: همین آقایان دلال‌ در صدد بی‌ثباتی بازار و تشدید جنگ اقتصادی علیه دولت و مردم هستند که سهم زیادی نیز در این موضوع دارند.

وی اظهار داشت: بخشی از نابسامانی‌ کنونی که در بازار ارز و سکه، مالی، کالا دیده‌ می‌شود نتیجه حضور برخی از مدیران و کارشناسان نالایق برمی‌گردد.

امیدی گفت: برخی دیگر از مشکلات نیز به ضعف نظارت و عدم برخورد به موقع با سودجویان و رانت‌خواران که در ادارات لانه کرده‌اند برمی‌گردد و مردم انتظار دارند که دولت هرچه سریعتر این گرانی‌ها را مهار کنند که البته دولت در حال تلاش برای رسیدن به این خواسته بحق مردم است‌.

انتهای پیام/