معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت گفت: یکی از محور‌های دستورالعمل ۸ ماده‌ای رئیس‌جمهوری به وزیر صمت، واگذاری سهام دولتی شرکت‌های خودروسازی بزرگ است و یک دوره زمانی نیز برای آن پیش‌بینی‌شده است.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت می‌گوید: تا ۶ ماه آینده واگذاری سهام دولتی شرکت‌های خودروسازی بزرگ بنا بر دستور رئیس جمهور انجام می‌شود.

آقای منوچهر منطقی گفت: یکی از مواردی که به کاهش تقاضا‌های کاذب در بازار خودرو می‌انجامد، واردات خودرو است؛ بنابراین برای تنظیم بازار خودرو به واردات به دید مثبت نگاه می‌کنیم.بنابراین هر زمان نهاد‌های بالادستی اجازه دهند کار را اجرایی خواهیم کرد.

معاون صنایع حمل‌ونقل وزارت صمت می گوید: یکی از محور‌های دستورالعمل ۸ ماده‌ای رئیس‌جمهوری به وزیر صمت، واگذاری سهام دولتی شرکت‌های خودروسازی بزرگ است و یک دوره زمانی نیز برای آن پیش‌بینی‌شده است. بنابراین در دوره زمانی موردنظر (۶ ماهه) این اتفاق خواهد افتاد.

به گفته او؛ مشکل ریز  تراشه که زمانی معضلی جدی برای صنعت خودرو بود برطرف شده و خودروسازان دنیا در تلاش افزایش تولید هستند. سعی داریم خودرو‌هایی که تولید می‌شود و مستقیم به‌دست متقاضی می‌رسد بیشتر شود تا چیزی به‌عنوان خودروی ناقص نداشته باشیم.

به گفته آقای فاطمی امین وزیر صمت، سهام شرکت ایران خودرو بدین ترتیب است که هشت درصد سهام برای بانک‌های صادرات، تجارت و ملت، ۵.۷ درصد سازمان گسترش و نوسازی، ۲۷ شرکت شرکت کروز، سه درصد صندوق بازنشستگی، پنج درصد آتیه صبا و ۲۵ درصد خود سهامداران هستند.

درباره شرکت سایپا همین روند است؛ ۱۷ درصد سهام برای سازمان گسترش و نوسازی، ۱۵.۶ برای صندوق بازنشستگی و فولاد، ۴۰ درصد هم خود سهامداری است که پدیده نادرستی است در شرکت سایپا هم مجمع ترکیبی انتخاب و مدیرعامل و هیات مدیره تعیین شدند.