شارهخی گفت: ۹۰۰ تن شکر در شرایط خشکسالی و به منظور حمایت از زنبورداران به زودی در سطح استان توزیع می شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان لرستان، سید عماد شاهرخی اظهار داشت: می طلبد که با برنامه‌ریزی دقیق و مدون برای همه بخش ها و با استفاده مطلوب از ظرفیت نیروی کار به هدف اصلی که خدمت به مردم است برسیم که با تلاش و همت میزان ۹۰۰ تن مرغ منجمد از پانزدهم اسفندماه تا پانزدهم فروردین ماه در سطح استان لرستان توزیع شد که در نوع خود بی نظیر بود.

وی افزود: باید با تشکیل کمیته های فنی در سطح شهرستان ها در زیر بخش های کشاورزی و با استفاده از ظرفیت مراکز تحقیقات کشاورزی به جهت پیشبرد اهداف سازمانی گام برداریم، و با استفاده از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای جذب اعتبارات به جهت پیگیری طرح های نیمه تمام پیش برویم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی لرستان با اشاره به اینکه در حوزه شیلات ۶۵۰ واحد پرورش ماهی در استان فعال می باشد گفت: لرستان با تولید ۲۵ هزار تن ماهی سردابی و سه هزار تن ماهی گرمابی جایگاه مطلوبی در کشور به خود اختصاص داده است.

وی گفت: در حال حاضر ۳۶ مزرعه تکثیر بچه ماهی در استان فعال است که سال گذشته حدود ۱۴۰ میلیون قطعه بچه ماهی تولید این مزرعه ها بوده است، پنج مرکز پرورش ماهیان خاویاری در استان فعال میباشند و در حوزه پرورش ماهی در قفس به زودی در سد سیمره چند مزرعه با ظرفیت بیش از سه هزار تن فعال خواهند شد.

شاهرخی با اشاره به بروز پدیده خشکسالی و تأثیر آن بر صنعت زنبورداری استان گفت: به منظور حمایت از زنبورداران استان میزان ۹۰۰ تن شکر تهیه شده و به زودی در بین شهرستان ها در کوتاه‌ترین زمان ممکن توزیع می‌شود.

وی به تشکیل شورای حفاظت از امور بیت المال شهرستان ها تأکید کرد و گفت: پیگیری و رصد اعتبارات از ناحیه فرمانداری و فرمانداران صورت بگیرد و در خصوص اعتبارات سفر هیئت دولت باید با ارتباط مستمر با شعب بانک‌های عامل مورد نظر و همکاری با ادارات تابعه در جهت جذب اعتبارات اقدام نماییم.

انتهای پیام/