امیری گفت: مقاومت فلسطین سبب نابودی اسرائیل زودتر از موعد می شود.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: ابتکار امام(ره) در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، به نوعی یک معجزه در نجات فلسطین، بیداری ملتها و فراموش نشدن مسئله فلسطین در پیچ و خم و گذر تاریخ بوده است.

وی افزود: روز قدس باعث شد نه تنها نام فلسطین گُم نشود بلکه مردم مظلوم این کشور و همه آزادیخواهان جهان، یک پشتوانه قوی به نام جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت را حس نمایند.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا تصریح کرد: ابتکار امام(ره) در روز قدس سبب شد تا نقشه دشمنان نقش بر آب شود و مردم مظلوم فلسطین احساس کنند پشتوانه قوی دارند که گروه های مسلحی همچون حماس، جهاد اسلامی و گردان های رزمی ایجاد شده و در برابر دشمن ایستاده اند.

امیری با بیان اینکه اعلام روز قدس، امید را به دل مردم فلسطین و آزادیخواه دنیا برگردانده است، گفت: این موضوع بارقه امیدی شده که مردم احساس کنند پشتیبان دارند و مسلمانان ایران آنها را فراموش نکرده اند و از این رو روز قدس سبب شد تا فلسطین مجددا خود را پیدا کند و قیام انتفاضه سنگ را ادامه دهند تا جایی که امروز به انتفاضه موشکی تغییر یابد و امروز ملت فلسطین خود را پیدا کرده اند.

وی بیان کرد: ملت فلسطین به دنبال آزادی قدس شریف از چنگال اشتغالگران هستند و در این میان نقش سردار سلیمانی ستودنی بود که ایشان مبتکر تغییر انتفاضه سنگ به موشک بودند و در این راستا با تشویق، ترغیب و تسلیح مقاومت فلسطین، سنگ تمام گذاشتند تا جایی که فسلطین امروز، فلسطین چند سال پیش نیست و موازنه تغییر می دهد و سلاح می سازد.

تحلیلگر مسائل سیاسی غرب آسیا عنوان کرد: در موشک باران ۱۱ روزه نشان داده شد که قدرت بازدارندگی داشته و صهیونیست ها را به عقب نشینی وادار کردند، امروز جهاد اسلامی تنها نیست و به سلاح ایمان و تجهیزات روز نظامی مسلح است و این از معجزات سردار سلیمانی بود.

امیری خاطرنشان کرد: آنچه امروز می بینیم این است که مردم فلسطین در جنگ نابرابر با صهیونیسم، ابتکار عمل در دست گرفته و این امید را ایجاد کرده که اسرائیل زودتر از ۲۵ سال دچار فروپاشی شود، هر چند خیلی از کشورهای عربی پشت آنها را خالی کرده اما پشتیبان فلسطین، خداست و رهبری خردمندانه امامین انقلاب که سبب شد مردم مظلوم فلسطین امیدوار شده و اسرائیل زودتر از موعد، نابود شود و قدس آزاد گردد.

انتهای پیام/