زیویار گفت:ستاد تنظیم بازار ظرفیتی برای تثبیت قیمت ها است.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهار داشت: رسالت ستاد تنظیم بازار هماهنگی و هم افزایی بین دستگاهی در جهت ارائه خدمات به مردم استان است که از این ظرفیت باید به بهترین شکل استفاده شود که اقدامات و برنامه ریزی های ستاد در بازار استان قابل قبول است اما در برخی زمینه‌ها نیازمند انجام کارهای بیشتر برای تنظیم و تثبیت قیمت ها هستیم.

 استاندار لرستان تاکید کرد: پایش بازار از اقداماتی است که در جهت مهار تورم اهمیت دوچندان پیدا می کند و ضرورت دارد در بازه زمانی مشخص و کوتاه‌مدت این مهم با برنامه ریزی توسط دستگاه های اجرایی مرتبط انجام پذیرد. 

زیویار با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار ظرفیتی برای تثبیت قیمت هاست ، افزود: جذب و اختصاص اعتبار مورد نیاز از دیگر نکاتی است که برای تثبیت قیمت ها لازم به نظر می رسد و ضرورت دارد در این رابطه نیز اقدامات اثر گذار انجام شود .

وی تصریح کرد: نظارت بر قیمت ها و تأمین اقلام مورد نیاز دیگر رکن اساسی تثبیت قیمت هاست که با کار گروهی و همکاری بین دستگاهی می توان اقدامات مهمی را در این زمینه صورت داد.

استاندار لرستان یادآور شد: هر گونه گران‌فروشی، کم فروشی یا احتکار اجناس موجب تنش در بازار می شود که دستگاه های نظارتی در این رابطه نیز نظارت ها را افزایش دهند و به این موضوع کم توجهی نشود. 

زیویار افزود: تامین مایحتاج مردم و نیازهای بازار با پیگیری و اتخاذ تدابیر مناسب در دستور کار باشد و در صورت کمبود در بازار نسبت تهیه اقلام مردم در سریعترین زمان ممکن اقدام شود.

انتهای پیام/