حجت‌الاسلام سرلک گفت: امروز سرنوشت امت اسلام به مقاومت مردم فلسطین گره‌خورده و از اصول اعتقادی و تکلیف انسانی همه مسلمانان است.

حجت‌الاسلام مهدی سرلک در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: سرنوشت امت اسلام با قدس شریف، مسجدالاقصی و مقاومت مردم فلسطین گره‌خورده است، حمایت و دفاع از مظلومان و مستضعفان ازجمله مهم‌ترین اصول اعتقادی امت اسلام و یک تکلیف انسانی است.

وی با اشاره به اینکه مسجدالاقصی هویت اصلی مردم فلسطین است، افزود: بی‌غیرتی کشورهای عربی و قطع امید مردم فلسطین از این کشورها و عناصر سازش‌کار داخلی این کشور و باور عمیق به آسیب‌پذیر بودن رژیم صهیونیستی از عوامل مهم درگیری‌های اخیر در فلسطین اشغالی است.

امام‌جمعه الیگودرز عنوان کرد: امسال راهپیمایی روز جهانی قدس باشکوه‌تر و باعظمت‌تر از همیشه با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان به‌ویژه جوانان و نوجوانان مؤمن و انقلابی برگزار خواهد شد.

وی ضمن محکومیت جنایت‌های رژیم صهیونیستی، تصریح کرد: روز قدس یک مناسبت جهانی است که بنام روز اسلام‌ و روز امت اسلام و روز دفاع از مظلومان و مستضعفان می‌باشد و همه دستگاه‌ها و ظرفیت‌های موجود در شهرستان در راستای هر چه باشکوه‌تر برگزار شدن راهپیمایی روز قدس به میدان بیایند.

انتهای پیام/