شاهرخی گفت: امسال 3500 اشتغالزایی در بخش کشاورزی ایجاد می شود.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی لرستان سید عماد شاهرخی اظهار داشت: تشکل‌ها و اتحادیه‌های مردم نهاد از مصادیق و مختصات توسعه است که یکی از مولفه های اصلی اهداف نظام جمهوری اسلامی واگذار کردن اقتصاد به همین تشکلها و اتحادیه ها است تا با تصمیمات راهبردی و موثر این تشکل ها و اتحادیه ها شاهد اشتغالزایی و اقتصاد پایدار باشیم.

وی به ظرفیت ها و شرایط کشاورزی استان اشاره کرد و افزود: استان لرستان دارای ظرفیت‌های مناسبی در حوزه کشاورزی و دامپروری نسبت به سطح کشور است و اولویت اصلی ما در فرآیند کار و اشتغالزایی در همین بخش است که در حال حاضر استان در بخش کشاورزی نزدیک به ۲۲ تا ۲۵ درصد دارای رشد می باشد که این میزان نسبت به میانگین کشوری ۱۸ درصد بوده و این نشان از ظرفیت‌های موجود استان است و باید در دستور کار همه ما قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: میزان اشتغالزایی که در سال ۱۴۰۱ ازجانب دولت برای استان در نظر گرفته شده است ۳۹ هزار نفر بوده که سهم بخش کشاورزی از این میزان سه هزار و ۵۰۰ نفر است.

وی تصریح کرد: میزان تولیدات بخش کشاورزی استان حدود ۲/۸ میلیون تن است و ما بر این باوریم برای توسعه تولید محصولات کشاورزی و اشتغالزایی در استان نیاز به حمایت و مشارکت تشکل ها و اتحادیه ها است که همه ما به این مکانیسم نیازمندیم و از طرفی نیز مدیریت سازمان جهاد کشاورزی تمام تلاش و حمایت خود را جهت پایداری و توسعه این تشکل ها اعم از کمک تسهیلاتی و تجهیزات منابع کوتاهی نخواهیم کرد.

شاهرخی با بیان اینکه خشکسالی در استان باعث مشکلاتی در بخش کشاورزی شده است گفت: بخش کشاورزی استان به خاطر نوسانات بارشی دچار خسارت شده که این یک بحران است و امیداوریم صندوق توسعه کشاورزی، تشکلها و اتحادیه ها در این راستا با ارائه راهکارهای مطلوب به استان کمک کنند.

انتهای پیام/