دالوند گفت: شهرداری‌ها با خلاقیت و تلاش مضاعف در راستای کسب درآمد تلاش کنند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان احمدرضا دالوند در همایش بزرگداشت شوراهای استان با اشاره به اهمیت و جایگاه مهم شوراها و خاصیت مردم سالاری دینی آن در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: از آنجا که شوراها منتخب مردم هستند برای خدمتگزاری به جامعه یک جایگاه و سرمایه اجتماعی محسوب می‌شوند، بنابراین همگی مکلف هستیم به این جایگاه احترام بگذاریم.

وی ادامه داد: شوراها نیز با توجه به اعتمادی که در انتخابات به آنها شده باید با همدلی و همکاری در راستای خواسته‌های مردم فعالیت کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان یکی از موضوعات اساسی در حوزه شهری و روستایی را شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای عنوان کرد و گفت: به دلیل شناخت بهتر ظرفیت‌های استان شوراهای شهر و روستا باید در معرفی مناطق مستعد خود به مجموعه استان کمک کنند.

وی از خصوصیات شوراها و شهرداری‌ها به خودگردانی آنها اشاره و بیان کرد: شهرداری‌ها باید با خلاقیت و تلاش مضاعف در راستای کسب درآمد و رونق اقتصادی خود تلاش کنند.

دالوند با بیان اینکه استان لرستان دارای ظرفیت بالایی در حوزه‌های مختلف گردشگری، کشاورزی و صنعتی است، خاطرنشان کرد: صنعت گردشگری منجر به ایجاد اشتغال و درآمد پایدار خواهد شد، از این‌رو شوراها برای برون رفت از مسائل و مشکلات خود و همچنین استفاده از ظرفیت‌های منطقه باید برنامه محور باشند تا بتوان در این راستا آنها را حمایت کرد.

وی یکی از وظایف مهم شوراها را انتخاب شهرداران دانست و تصریح کرد: رمز موفقیت شهرهای در حال توسعه و یا توسعه یافته انتخاب شهردار اصلح، متخصص و همچنین دخالت نکردن اعضای شوراهای شهر در حوزه مدیریت شهری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گفت: به صورت هفتگی با شورای شهرهای مختلف استان جلسه برگزار خواهیم کرد اما از طرفی انتظار می‌رود شوراها با برنامه‌ریزی مناسب در این جلسات حضور پیدا کنند.

وی از تشکیل قرارگاه در مناطق روستایی خبر داد و افزود: روستاهایی که دارای مشکلات زیرساختی هستند باید شناسایی و مشکلات آن‌ها از طریق این قرارگاه پیگیری و مرتفع شوند.

دالوند با اشاره به موضوع اقتصاد روستاییان و جلوگیری از مهاجرت روستا به شهر، اظهارداشت: تنها راه جلوگیری از این معضل و حاشیه نشینی شهری، استفاده درست از ظرفیت مناطق روستایی است.

وی با بیان اینکه بیشتر روستاییان لرستان دارای ظرفیت گردشگری هستند، افزود: شناسایی ظرفیت‌ها در روستاها و استفاده از آنها نقش شایانی در اقتصاد، ایجاد درآمد پایدار و ماندگاری افراد در روستاها دارد.

انتهای پیام/