میر گفت: طرح جهش تولید در 200 هکتار از دیمزارهای استان شامل گندم، جو، حبوبات، گیاهان علوفه ای و دانه های روغنی اجرا شده است.

مجتبی میر در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: طرح جهش تولید در دیمزارها با هدف افزایش ۲۵ درصدی در دیمزارهای استان طی پنج سال آغاز شده که این طرح با حمایت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و وزارت جهاد انجام می شود.

وی افزود: روش های اجرای طرح به این صورت است که شامل تنوع بخشی به محصولات زراعی، وارد کردن گیاهان علوفه ای در تناوب باغات، اجرای تناوب و افزایش تنوع ارقام محصولات زراعی است که با توجه به سهمیه ۲۳۵ هزار هکتاری در خصوص گندم، جو، حبوبات، گیاهان علوفه ای و دانه های روغنی، حدود ۲۰۰ هزار هکتار اجرا شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: در همین راستا ۱۸۰ دستگاه کشت مستقیم با اعتباری بالغ بر ۱۹۲ میلیارد ریال به صورت تسهیلات کم بهره به متقاضیان بانک معرفی شده و تاکنون ۴۱ دستگاه آن جذب شده و ۸۵ پرونده دیگر نیز تکمیل و در مرحله تحویل می باشد.

میر بیان کرد: انتظار می رود در سال آینده حدود ۷۰ درصد از اراضی دیم استان به صورت حفاظتی و ۲۰ درصد زیر کشت گیاهان دارویی و روغنی برود.

وی خاطر نشان کرد: در سال جاری ۱۲ هزار هکتار از مزارع گندم، جو، نخود، گیاهان علوفه ای و روغنی به صورت کشت مستقیم انجام شده است.

انتهای پیام/