بورس دیروز ۰.۰۷ درصد و شاخص هم‌وزن ۰.۸۵ درصد رشد کردند. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس روند متعادلی را تجربه می‌کند.

به گزارش سفیرافلاک، بورس دیروز با رشد یک هزار و ۶۰ واحدی به محدوده یک میلیون و ۵۲۲ هزار واحدی رسید.

امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که بورس روند متعادلی را تجربه می‌کند.

نرخ بهره بین بانکی با افزایش ۰٫۰۴ درصدی نسبت به نرخ هفته گذشته، به رقم ۲۰٫۴ درصد رسید. (بانک‌مرکزی)

افزایش نرخ بهره بین بانکی می‌تواند نقدینگی موجود در بازار به سمت بانک‌ها روانه‌ کند.

میثم فدایی، مدیرعامل فرابورس گفت: پیگیری‌های زیادی در خصوص بازگشایی نماد دو بانک دی و آینده و سایر نمادهای متوقف در فرابورس داشتیم که در برخی از این نمادها از جمله وملل موفق به بازگشایی نماد شدیم.

وی ادامه داد: زمان بازگشایی نماد سرخابی‌ها فعلا مشخص نیست. مراحل افزایش سرمایه استقلال در اداره ثبت شرکت‌ها به پایان رسیده، اما افزایش سرمایه باشگاه پرسپولیس کماکان در جریان است. (چبورس)

بازگشایی این نمادها میزان گردش نقدینگی را در بورس افزایش می‌دهد.

بورس ضامن وام می‌شود

محمود حسنلو، معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به جزییات وثیقه سهام برای دریافت اشاره کرد و گفت: بانک در قبال ارزش سهام افراد به عنوان وثیقه، تسهیلات پرداخت می‌کند که محدودیتی در سقف میزان وثیقه وجود ندارد. (ایرنا)

با این تصمیم سرمایه ورودی به بورس افزایش می‌یابد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه کشور را مکلف به صدور گواهی صرفه جویی انرژی بابت سوخت صرفه جویی شده یا مصرف نشده کردند. (ایسنا)

کارشناسان می‌گویند این موضوع تاثیر منفی روی معاملات بورس انرژی می‌گذارد.

مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با تکذیب انتشار برخی اخبار مبنی بر آغاز ثبت‌نام مشمولان جدید سهام عدالت، از مشخص نشدن سازوکارهای فرآیندهای اجرایی این طرح خبر داد و از مشمولان خواست تا منتظر اطلاعیه‌های رسمی مراجع ذیصلاح در این زمینه باشند. (اقتصادآنلاین)

واگذاری سهام عدالت به جاماندگان، بورس را در بلند مدت صعودی می‌کند.

  • منبع خبر : تجارت نیوز