ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه بایستی با کارهای جهادی و همت مضاعف پیشرفت اقتصادی را رقم بزنیم،گفتند: عید فطر، جشن عبادت در بندگی خدا و معنویت است.

به گزارش سفیر افلاک، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز عید فطر خرم آباد، اظهار داشت: با نگاهی که به انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی می کنیم به این ویژگی ها برمی خوریم که انقلاب اسلامی، رژیم ضد اسلامی را از بین برد و جمهوری اسلامی را بر کار آورد در واقع رژیم‌ مستبدی را ساقط و نظام مردم سالاری را حاکم کرد.

وی افزود: پیروزی انقلاب، وابستگی را از بین برد و استقلال را به ارمغان آورد، تحقیر ملت ایران را از بین برد و عزت ملت را ایجاد کرد و در حالی تبلیغ کردند ایران در کار سیاسی و علمی ناتوان است که جمهوری اسلامی به همت مردم برای ایران سربلندی را در پی داشت و در ابعاد علمی سربلند و سرافراز است و در عرصه فناوری هسته ای، علوم و فضا، پزشکی، نانوفناوری، سلول های بنیادی و ده ها کار علمی را این نظام با همت جوانان و دانشمندان به ارمغان آورد.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: انقلاب اسلامی برای ایران آگاهی سیاسی را به ارمغان آورد و امروز مردم ایران و نوجوانان در دورترین نقاط، صاحب تجزیه و تحلیل هستند و درک سیاسی دارند و از اصول علمی و سیاسی آگاهی کامل دارند.

وی تصریح کرد: پیشرفت نظامی نیروهای مسلح در عرصه های مختلف سبب شده تا دارای قدرت بازدارندگی بالایی باشند و همه این موارد شرافت و کرامتی است که مشاهده می کنیم، همچنین انقلاب ارزشها را به نسل بعدی منتقل کرد و شهدای هسته ای دانشمندان جوانی بودند که کارهای عظیمی برای ملت انجام دادند البته هم نقاط ضعف داریم و هم قوت و باید این دو نقاط را شناسایی کنیم.

شاهرخی بیان کرد: گرایش به دنیا طلبی و اشرافی گری هم برای ملت مضر است و هم برای حاکمیت که هر جا اشکالی از تخلفات دیده می شود، مربوط به گرایش دنیا طلبی است و اگر کسانی برای خودشان اجازه داده اند که حقوق نجومی می نویسند و می گیرند، این ضعفی است که باید جبران شود.

امام جمعه خرم آباد خاطرنشان کرد: مورد بعدی اسراف است و حرص نسبت به کالاهای دنیوی و اسرافی که در مجالس مختلف دیده می شود که لازم است همه مردم نسبت به این نکات دقت کنند.

وی گفت: موضوع بعدی ارزشها و آرمان‌های انقلاب است، دولتهای مختلف برنامه هایی نوشتند ولی آن طور که باید نسبت به مسائل فرهنگی توجه نشده و به اندازه کافی نبوده است و باید به این موارد توجه شود، کاستی بعدی، عدالت اجتماعی است و تا رسیدن به آرمان هایی که اسلام معرفی کرده فاصله داریم.

شاهرخی افزود: اتحاد و وحدت قوای سه گانه در کشور ما لازم است و در این میان دشمن شناسی ضروری می باشد که فریب لبخند آنها را نخوریم و از تبلیغات و سستی در کارها پرهیز شود و با تمام وجود مردم و دولت تلاش کنند، در واقع برشمردن نقاط ضعف و قدرت، تلاش برای رفع نقاط ضعف و تحکیم نقاط قوت جهاد تبیین است.

نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: امیدواریم با کارهای جهادی و همت مضاعف بتوانیم اهداف متعالی و فرهنگی و پیشرفت اقتصادی را رقم بزنیم و آرزوهای دست یافتنی جوانان را با برنامه ریزی با فضل خدا محقق نماییم.

عید فطر جشن بندگی است

حجت‌الاسلام سید علی حسینی در خطبه های نماز عید فطر بروجرد، اظهار داشت: مسلمانان یک ماه بندگی کرده و روزه گرفتند و امروز به شکرانه یک ماه بندگی، جشن می گیرند.

وی افزود: لحظات ماه رمضان بسیار پربرکت بود و خوشا به حال بندگانی که از این ماه استفاده کرده و ره توشه ای برای آخرت جمع آوری کردند.

امام جمعه بروجرد عنوان کرد: خداوند امسال هم توفیقی نصیب بندگان کرد تا از فرصت گرانبهای ماه رمضان بهره مند شوند و عید فطر در واقع عید بندگی و معنوی است.

مشکل اصلی کوهدشت آب و اشتغال است

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز عید فطر کوهدشت، اظهار داشت: فطر بازگشت به فطرت پاک انسانی و از زشتی دوری کردن است و امروز نیز جشن عبادت و بندگی خدا به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه امروز روز استجابت دعا است، افزود: بایستی باهم رفیق باشیم هرکس سلیقه‌ای دارد محترم است، گروه‌های سیاسی، شهر را با اتحاد و همدلی بسازند.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: فرهنگ در ست جامعه دوری از غیبت‌ها، تهمت‌ها، شایعه‌پراکنی‌ها است؛ باید افکار عمومی را قانع کنیم، اگر سخنی می‌گوییم برای رضای خداوند متعال باشد، ما زبان مردم هستیم، نماز جمعه سنگر دفاع از انقلاب است.

وی با اشاره به اینکه ولایت یعنی دلسوزی کردن و به‌موقع حرکت کردن، تصریح کرد: مشکل اصلی کوهدشت آب و اشتغال است ولی قبل از این‌ها باید رفاقت و تقوای الهی را رعایت کرد.

طهماسبی گفت: امروز روز برادری محبت و پیشبرد امور است، گاهی اوقات بدون هیچ دلیل موجهی به هم بدبین هستیم؛ گروه‌های سیاسی واقعاً برای خداوند متعال برای پیشرفت شهرستان حرکت کنند.

انتهای پیام/