چگنی گفت: شورای شهر و شهرداری های لرستان برای ایجاد درآمد پایدار برنامه ریزی کنند.

اشرف چگنی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: شهرداری ها بودجه مورد نیاز و مخارج خود را از طریق برنامه ریزی و تلاش هایی که انجام می دهند به دست می آورند و یکی از علت های حقوق های معوق کارگران در شهرداری ها، به برنامه ریزی شوراهای شهر برمی گردد چرا که باید به گونه ای برنامه ریزی نمایند تا بتوانند مخارج مورد نیاز را تامین کنند.

وی افزود: در برخی از شهرداری ها دفترچه عوارض مشکل دارد و نمی توانند آن را به خوبی اجرایی کنند و این عوارض نوعی درآمد پایدار برای شهرداری ها محسوب می شود که نیاز است بازنگری شود.

رئیس شورای اسلامی استان لرستان تصریح کرد: در شهرهای زاغه و ویسیان  و برخی از پیمانکاران حقوق های معوقه وجود دارد که لازم است خود شهرداری ها برای ایجاد درآمد پایدار برنامه ریزی کنند.

چگنی بیان کرد: با توجه به اینکه ساخت و سازهای طی سال های گذشته به دلیل گرانی مصالح ساختمانی، کاهش یافته دفترچه عوارض هم به دنبال آن کم شده ولی با آغاز طرح ملی مسکن قطعا ساخت و سازها بیشتر می شود.

وی بیان کرد: در شهرهای خرم آباد و بروجرد و بیشتر شهرهای استان دریافت همین عوارض انجام می شود و درآمد پایدار می تواند راه نجات بسیاری از شهرداری ها باشد.

انتهای پیام/