ابراهیمی گفت: کمبود روغن به زودی برطرف می شود و با محتکران و مختل کنندگان بازار برخورد می گردد.

سیروس ابراهیمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سفیر افلاک، اظهار داشت: برای جلوگیری از قاچاق آرد لازم بود که ساماندهی وبرنامه ریزی هایی در این راستا صورت گیرد، بسیاری از مشکلات در حوزه اقتصاد به دلیل چند نرخی بودن ارز است، ارزی که متعلق به مردم است به کالاهایی داده می شود که گران به دست مردم می رسد و این نیاز به یک ساماندهی و جراحی داشت که باید هر چه سریعتر انجام می شد.

وی افزود: بیشتر اجناسی که از این ارز استفاده می کنند و تفاوت قیمتی که بین همین کالاها وجود دارد زمینه را برای مشکلات فراهم کرده که برای رفع این مشکل و ساماندهی در این بخش اقداماتی در دستور کار قرار دارد.

معاون اقتصادی استانداری لرستان عنوان کرد: نرخ آرد نان فانتزی، نان های حجیم و ماکارونی بالا رفته و تلاش دولت ساماندهی در این حوزه است که متاسفانه عده ای در این شرایط اقدام به احتکار و پنهان کردن اقلام و مواد غذایی می کنند و هدفشان گران فروختن همین کالاهای احتکار شده است اما هشدار داده می شود که با محتکران به شدت برخورد می شود و در این راستا تیم هایی از تعزیرات و جهاد کشاورزی تشکیل شده و بر بازار نظارت می کنند.

وی تصریح کرد: بالغ بر هزار و ۲۰۰ تن روغن پخت و پز در بازار در حال توزیع است و علاوه بر این نیز امروز ۸۰ تن دیگر توزیع می شود و کمبود روغن طی روزهای آینده برطرف می گردد، همچنین ۳۵۰ تن شکر هم درج قیمت شده و توزیع می شود.

ابراهیمی بیان کرد: عده ای تلاش دارند تا بازار را با احتکار مختل کنند اما به هیچ عنوان به آنها اجازه داده نمی شود و در صورت مشاهده به شدت برخورد می شود.

انتهای پیام/