حجت الاسلام شاهرخی گفت: رزم منحصر به فرد جوانان لرستان در دفاع مقدس را باید با زبان هنر بازگو کرد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی نماینده ولی فقیه در لرستان، حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در جلسه شورای سیاستگذاری ستاد کنگره گرامیداشت ۶۵۴۴ شهید استان لرستان با بیان اینکه شکل گیری دین، اسلام و نظام جمهوری اسلامی همراه با ایثار و شهادت بوده است، اظهار داشت: استمرار دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی با ایثار و شهادت است در همین راستا ما اهل دنیا نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستیم.

وی با بیان اینکه استان لرستان از جهت ایثار و شهادت دارای برجستگی های منحصر به فردی است، افزود: کنگره ملی شهدای لرستان فرصت مناسبی است که شاخصه ها و رزم دیدنی فرزندان لرستان مجددا بازگو شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: رزم منحصر به فرد جوانان لرستان در ۸ سال دفاع مقدس را باید با زبان هنر بازگو کرد.

وی بیان کرد: جهت برگزاری کنگره ملی شهدای لرستان کمبودهایی داریم که در این راستا نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی می‌توانند به این موضوع ورود کنند.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: جهت برگزاری کنگره شهدا در استان نیازمند حرکت همراه با جهش هستیم ، در هرحال کلیه مسئولان می توانند از این رزق معنوی که گسترده شده بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: در بحث فیلم، کتاب و مستند سازی جهت برگزاری کنگره شهدا عقب ماندگی هایی داریم که در این زمینه باید اقدام شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: جهت بهره گیری از ظرفیت های مردمی و پیوند دادن کنگره به نسل جوان، گروه‌های جهادی، جوانان انقلابی و حزب الهی ، اتحادیه دانش آموزی، بسیج دانش‌آموزی و دانشجویی و همچنین تشکل‌ها باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی اظهار داشت: مجموعه شورای سیاست گذاری کنگره و کمیته ها ۲۳۶ جلسه تاکنون برگزار کرده اند ، هماهنگی بین ستاد و کمیته ها بسیار خوب است ولی به دلیل عدم تامین اعتبار مورد نیاز برنامه ها به خوبی پیش نمیرود.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: فضا سازی فرهنگی در شهرهای استان در راستای برگزاری کنگره به خوبی پیش نمی‌رود و باید این موضوع حل شود.