ایلان ماسک ممکن است پس از بسته شدن قرارداد خرید توئیتر، به صورت موقف مدیرعامل موقت این شبکه اجتماعی نیز بشود.

به گزارش سفیرافلاک، بر اساس گزارش‌ها ممکن است ایلان ماسک فقط مالکیت توئیتر را بر عهده نداشته باشد و به صورت موقت به عنوان مدیرعامل این شبکه اجتماعی عمل کند. مدیر عامل فعلی توئیتر تنها چند ماه این مسئولیت را بر عهده داشته است.

طبق گزارش CNBC، انتظار می‌رود که ایلان ماسک پس از پایان خرید شرکت توئیتر در اواخر سال جاری میلادی، به‌طور موقت نقش مدیرعاملی این شرکت را به عهده بگیرد.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که ماسک برنامه‌هایش را به سرمایه‌گذاران احتمالی شرح داده است. از طرفی چشم انداز ادامه همکاری پاراگ آگراوال، مدیرعامل فعلی توئیتر که تنها پنج ماه این سمت را عهده دار بوده است، در ابهام قرار دارد.

با توجه به تعهدات ماسک به تسلا و اسپیس ایکس که علاوه بر مالکیت، مدیریت آن‌ها را نیز بر عهده دارد، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر اینکه او باید نقش اصلی را در توئیتر واگذار کند از سوی ناظران بزرگ فناوری وجود دارد. احتمال وقوع این اتفاق وجود دارد، اما حداثل نه در چند ماه آینده. گفتنی است  هفته گذشته رویترزگزارش داد که ماسک از قبل یک مدیر عامل جدید را انتخاب کرده است.

ایلان ماسک

شخصی که این گزارش را منتشر چند ماه قبل اعلام کرده بود که جک دورسی از سمت مدیرعاملی توئیتر کناره‌گیری می‌کند. این اتفاق افتاد و اکنون او به یک منبع معتبر تبدیل شده است. البته با وجود ماسک همیشه این امکان وجود دارد که برنامه‌ها در لحظه آخر تغییر کند. ماه گذشته قرار بود ایلان ماسک به هیئت مدیره توئیتر بپیوندد، اما اکنون او کل شرکت را در اختیار گرفته است.

توئیتر هفته گذشته با پیشنهاد خرید ۴۴ میلیارد دلاری ماسک موافقت کرد و به تازگی هم او ۷ میلیارد دلار بودجه جدید خود را فاش کرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان