رفیعی گفت: خشکسالی ۱۵۰ میلیارد تومان به زراعت تحت پوشش بیمه در استان لرستان خسارت وارد کرد.

فتح اله رفیعی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در سال زراعی ۴۵ هزار بیمه نامه برای بهره برداران استان صادر شده که از این تعداد ۳۴ هزار و ۱۲۶ نفر در بخش زراعت بوده و عمده خسارت‌ها نیز در حوزه زراعت به خصوص در شهرهای پلدختر، کوهدشت، جنوب خرم آباد و چگنی است.

وی افزود: با توجه به اینکه در ۱۰ روز اول سال جاری شاهد سرمای منفی بودیم از همین رو، این عامل هم سبب افزایش خسارت‌ها شده است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان تصریح کرد: در سال زراعی ۱۵۶ هزار هکتار از اراضی زراعت استان تحت پوشش بیمه قرار گرفتند، همچنین برای هزار و ۲۴۰ هکتار از اراضی باغی نیز هزار و ۲۸۳ بیمه نامه کشاورزی صادر شده است که در مجموع، میزان صدور بیمه نامه های کشاورزی در بخش های مختلف بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ درصد افزایش یافته است.

رفیعی بیان کرد: در کل استان از ۲۵۶ هزار هکتار، ۱۵۶ هزار هکتار تحت پوشش بیمه قرار دارند که با توجه به شرایط خشکسالی می طلبد که بیمه محصولات کشاورزی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین بر اثر وزش باد شدید با سرعت ۱۵۶ کیلومتر در ساعت، دو گلخانه در شهرستان دورود دچار خسارت ۲۵۷ میلیون تومان شدند که غرامت به آنها پرداخت شده است.

مدیر صندوق بیمه کشاورزی لرستان گفت: در همین راستا نیز به ۱۵۳ نفر از دامداران که دچار خسارت شدند، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان غرامت پرداخت شده است.

انتهای پیام