شالبافیان گفت: برگزاری رویدادها و جشنواره ها نقش مهمی در استمرار گردشگری دارند.

به گزارش سفیرافلاک، علی اصغر شالبافیان عصر امروز در مراسم افتتاح جشنواره ملی فرهنگ اقوام که در قلعه فلک الافلاک خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: بیماری کرونا به لطف الهی و تلاش مسئولان رو به کاهش است و دغدغه های ناشی از این همه گیری تا حدودی مرتفع شده است، اما صنعت گردشگری هم بعد از تحمل دوران بسیار دشوار چه برای مردم و چه صاحبان کسب و کارهای این حوزه، امید دوباره ای به احیا پیدا کرده است.

وی افزود: همه تجارب و نظرات تایید کننده این است که احیای صنعت گردشگری بسیار تسریع خواهد شد و منوط می شود به توسعه گردشگری داخلی، به این معنا که بخش اصلی احیای گردشگری همین گردشگری داخلی است.

شالبافیان گفت: در نوروز ۱۴۰۱ به عنوان اولین زمان رونق حوزه گردشگری داخلی شاهد اقدامات و تلاش های ستاد خدمات سفر در همه جای کشور از جمله لرستان بودیم که خوشبختانه به نحو مناسبی این موضوع مدیریت شد.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی عنوان کرد: برای استمرار گردشگری داخلی در طول سال، از بین همه مولفه هایی که در این زمینه نقش دارند برگزاری رویدادها و جشنواره ها نقش مهمی دارد و از همین رو یکی از اولویت دارترین اقدامات ما در حوزه رونق گردشگری داخلی، بحث رویدادها در استان ها قرار داده ایم.

شالبافیان بیان کرد: در این هفته در بسیاری از استانها با توجه به فصل بهار رویدادهای زیادی تعریف شده اند و به همین جهت، نوع نگاه به این جشنواره ها مهم می باشد.

وی خاطرنشان کرد: وحدت و انسجام در این جشنواره نمود عینی دارد و یکی از نقاط قوتی که هر کارشناس به این نگاه می کند، همین تنوع فرهنگی است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: هم افزایی بین استان های مختلف در برگزاری این جشنواره بسیار قابل توجه است و در این جشنواره ۳۰ استان به صورت همزمان حضور دارند و بخش هایی که برای این در نظر گرفته شده هر کدام جلوه گر فرهنگ اقوام هستند.

وی اظهارداشت: نیازمند برگزاری چنین جشنواره هایی هستیم و لرستان با داشتن پتانسیل های فرهنگی تاریخ و طبیعی بی نظیر هنوز نتوانسته است نقش پررنگ و شایسته خود را به دست بیاورد و برای این موضوع هرچه بیشتر نیاز به معرفی و شناساندن ظرفیت های استان داریم که برخی در سطح ملی و برخی استانی در حال انجام است.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی افزود: یکی از ابتکارات که با همکاری استانداران در حال پیگیری است بحث محور غرب است که استان های محور غرب بتوانند نقش مکمل برای هم داشته باشند و بتوانند از ظرفیت نزدیک جغرافیایی و پتانسیل های منحصر به فرد خود در گردشگری استفاده نمایند.

انتهای پیام/