احمدپور گفت: چند محموله و سهمیه روغن برای لرستان در نظر گرفته شده که روز گذشته یک محموله وارد استان شده و امروز توزیع می شود.

جواد احمدپور در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۲ هزار بازرسی از خبازی ها و سایر صنوف توسط تیم های بازرسی انجام شده و در این بازرسی ها هزار و ۳۶۶ مورد پرونده تخلف تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارجاع داده شده است.

وی افزود: ارزش ریالی این تعداد پرونده دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده که بیشترین تخلفات در حوزه عدم درج قیمت، گرانفروشی، کم فروشی، عدم رعایت بهداشت، عرضه کالای تاریخ گذشته، احتکار و قاچاق بوده است.

مدیر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی جهاد کشاورزی لرستان تصریح کرد: در این مدت دو مورد احتکار روغن به میزان هفت تن و برنج به میزان پنج تن کشف شده است و نظارتها به صورت مستمر ادامه دارد.

احمدپور با اشاره به گران شدن نرخ آرد برای نان های حجیم عنوان کرد: متاسفانه برخی از صنوف کالاهای خود را با قیمتی بالاتر عرضه کردند که سریعا با آنها برخورد شده است و طی یک هفته اخیر دو هزار مورد بازرسی در استان انجام شده و ۱۷۰ پرونده تخلف به ارزش ۲۲۲ میلیون تومان تشکیل شده است.

وی بیان کرد: چند محموله و سهمیه روغن برای استان در نظر گرفته شده که روز گذشته یک محموله وارد استان شده و امروز توزیع می شود و طی روزهای آینده نیز با ورود محموله های دیگر، مشکل کمبود روغن برطرف می شود.

انتهای پیام/