معتمدی گفت: بیش از 7 هزار کلاس درس جبرانی برای دانش آموزان مقطع ابتدایی لرستان در حال برگزاری است.

رقیه معتمدی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: با توجه به اینکه بیش از دو سال کلاس های درس به صورت مجازی برگزار شد، افت تحصیلی به صورت پنهان و آشکار در همه مقاطع مشاهده شد که از ۱۴ فروردین امسال کلاس های درس به صورت حضوری برگزار شد تا بخشی از این افت تحصیلی جبران شود.

وی افزود: در حال حاضر هفت هزار و ۸۷ کلاس درس جبرانی توسط سه هزار و ۵۸۳ معلم در مقطع ابتدایی در حال برگزاری است که تلاش می شود نکات مهم درسی به دانش آموزان ارائه گردد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش لرستان با اشاره به اینکه آزمون کتبی دانش آموزان مقطع ابتدایی از اول خرداد برگزار می شود، تصریح کرد: در پایه اول، دوم و سوم ابتدایی دروس ریاضی و فارسی و در پایه های چهارم، پنجم و ششم درس ریاضی، علوم و فارسی علاوه بر ارزیابی های آموزش، آزمون برگزار می شود که از مرحله طراحی سوال تا تصحیح بر عهده معلم است.

معتمدی بیان کرد: همچنین در پایه ششم علاوه بر ابزارهای ارزیابی، آزمون های هماهنگ منطقه ای برای همه دروس و به طور همزمان برگزار می شود که امتحانات مقطع ابتدایی از ۱ تا ۱۲ خرداد ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: می طلبد طی روزهای باقیمانده از سال تحصیلی، دانش آموزان با هماهنگی معلمان و اولیا تلاش نمایند تا بتوانند نکات مهم درسی را یاد گرفته و با بهره گیری از کلاس های جبرانی، آزمون موفقی داشته باشند.

انتهای پیام/