گودرزی گفت: سالهای گذشته فشار اقتصادی بالایی به مردم وارد شد اما اصلاحی در حوزه اقتصاد انجام نشد.

عباس گودرزی در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهارداشت: هدف اصلی از ارائه ارز ترجیحی، رسیدن کالا با قیمت مناسب به دست مصرف کننده نهایی بود اما در این میان نقض غرض هایی رخ داده به طوری که از طرفی ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی داده می شود اما کالا به قیمت تعریف شده به دست مصرف کننده نمی رسد! بنابراین لازم است که این فرآیند اصلاح شود.

وی افزود: ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی بستری را برای توسعه فساد، رانت و قاچاق فراهم نموده است و نمونه آن آردی است که به قیمت ۳۸ هزار تومان ارائه می شد اما متاسفانه این کالا در مرز تا ۹۰۰ هزار تومان هم به صورت قاچاق خریداری می شود و آیا این اختلاف قیمت زمینه را برای قاچاق فراهم نمی کند؟

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قطعا اگر فولاد و بتن هم بر سر راه این موضوع قرار داده شود بازهم قاچاق رخ می دهد چرا که اختلاف قیمت بسیار بالا و پر جاذبه است.

گودرزی بیان کرد: به جای این که ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی به واسطه ها داده شود، قرار است که به صورت یارانه در اختیار مصرف کننده قرار گیرد لذا اصل کار، کار حکیمانه ای است به شرط این که الزامات آن نیز رعایت شود، از جمله آن الزامات، کنترل بازار و نظارت بر قیمت دیگر کالاها و همچنین پرداخت یارانه به مردم به صورت کالا برگ الکترونیک است. ضمنا در این گونه طرح ها ابتدا مبلغی که قرار است به مردم تخصیص یابد باید از قبل پرداخت گردد که مردم همراهی کنند و بدانند خروجی این طرح به نفع آنهاست و البته تبیین شود که در واقع اجرای این طرح، جراحی بزرگ در حوزه اقتصاد و در دراز مدت به نفع آنها است.

وی گفت: این که عده ای ارز بگیرند و با انحراف از مسیر، منافع خود را تامین کنند قطعا ظلم به حقوق مردم خصوصا اقشار متوسط به پایین جامعه است.

گودرزی افزود: در سالهای گذشته فشار اقتصادی بالایی به مردم وارد شد اما متاسفانه هیچگونه اصلاحی در حوزه اقتصاد انجام نشد و فرصت های طلایی برای این اصلاحات ضایع شد و امروز دولت مجبور است در شرایط سخت تری این اصلاحات را انجام دهد.

انتهای پیام/