امیری گفت: طی روزهای اخیر رسانه های دشمن و منافقان در حال سم پاشی علیه جراحی بزرگ اقتصادی هستند و لازم است که تلاش کنیم تا با اغنای افکار عمومی نشان دهیم که این اقدام به نفع مردم است.

امیر علی حیدر امیری در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: هدف دولت از حذف ارز ترجیحی، هدفمند کردن آن بوده و اینکه مستقیم یارانه ها به دست مردم برسد، برهمین اساس نرخ برخی از کالاها آزاد شده و راه برای قاچاقچیان و سودجویان بسته می شود.

وی افزود: دولت در طول سال، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه می دهد که اگر همین مبلغ را در بین مردم توزیع کند، پولها به صورت نقدی به دست مردم می رسد و خودشان این هزینه را مدیریت می کنند اما ابتدا لازم است وقتی این پول در اختیار مردم قرار می گیرد بتواند مشکل مردم را حل کند و دوم اینکه قیمت برخی از کالاهایی که قرار است به صورت یارانه ای در بازار عرضه شود نباید روی سایر کالاها اثر بگذارد.

تحلیلگر سیاسی عنوان کرد: با توجه به گام اساسی و مهم دولت در حوزه اقتصاد و اجرای این طرح، کنترل بازار حتما باید در اولویت قرار گیرد و یک سیستم نظارتی قوی، بخش های مختلف بازار را رصد نمایند تا از اثرگذاری این قیمتها بر سایر اقلام جلوگیری کنند.

امیری با اشاره به تلاش دشمن برای وارونه نشان دادن این اقدام اساسی در بخش اقتصاد، بیان کرد: دشمنان می دانند که اگر دولت در این جنگ اقتصادی موفق شود، همه توطئه های آنان خنثی خواهد شد، با توجه به جنگ اوکراین و روسیه و کمبود برخی از کالاها در کشورهای دیگر، قاچاقچیان به این سمت رفته اند که کالاهای اساسی را قاچاق کنند اما اجرای این طرح می تواند دست قاچاقچیان را از قاچاق کالاهای اساسی کوتاه کند.

وی گفت: طی روزهای اخیر رسانه های دشمن و منافقان در حال سم پاشی علیه جراحی بزرگ اقتصادی هستند و لازم است که تلاش کنیم تا با اغنای افکار عمومی نشان دهیم که این اقدام به نفع مردم است.

تحلیلگر سیاسی تصریح کرد: دشمنان در این روزها به شدت به دنبال بهانه می گردند تا از آب گل آلود بتوانند ماهی بگیرند اما به لطف خدا و تلاش های بی وقفه دولت سیزدهم شاهد موفقیت در این عرصه خواهیم بود.

انتهای پیام/