کامیار با بیان اینکه شجاعت دولت در طرح اخیر اقتصادی قابل تمجید است، گفت: مسائل اقتصادی نیاز به تدبیر و درایت دارد اما بحث محرومیت استان باید مد نظر باشد.

به گزارش سفیرافلاک، علی کامیار عصر امروز در جلسه شورای اداری خرم آباد اظهار داشت: طرح جدید دولت در حوزه اقتصاد، یک طرح نوپاست و از چند جهت باید نگاه کرد، اول اینکه خوشبختانه در این طرح دولت و مجلس و قوه قضائیه پشتیبان هم هستند و این یکی از نکات مثبت است.

وی افزود: هر حرکت اصلاحی رو به جلو در نظام جمهوری اسلامی ایران، مورد هجمه دشمن قرار می گیرد و در این مسائل می بینیم دشمن اولین حرکتش مخدوش کردن و زیر سوال بردن این طرح است و باید آگاهی داشته باشیم.

دادستان دیوان محاسابت کشور تصریح کرد: یک حرکت خوبی که دولت انجام داده اینکه منابع این حرکت را قبلا تامین کرده و اگر منابع باشد حرکت جلو می رود و اگر منابع نباشد، حرکت سست و کند می شود به طوری که در حرکت اول ۴۶ هزار میلیارد تومان وارد حساب های یارانه ای می شود و معلوم است پشتیبانی قوی است و نگرانی ها را از بین می برد.

کامیار عنوان کرد: در برخی حرکت ها دیدیم حرکت بدون پشتیبانی پس از مدتی کند می شود و نتیجه خوب نمی شود اما باید توجه داشت که در هر حرکتی اتحاد داشتیم نتیجه مثبت گرفتیم و این طرح مورد استقبال عمومی است و همه پشتیبان هستند و ریسک پذیری دولت و شجاعت آن قابل تمجید است و اگر دولت جدید منفعلانه عمل می کرد پس از چهار سال شاهد تورم بزرگی بودیم چرا که حرکت منفعلانه نتیجه مثبتی ندارد.

وی بیان کرد: مسائل اقتصادی نیاز به تدبیر و درایت دارد اما بحث محرومیت استان باید مد نظر باشد و توجه دولت در رابطه با استان های محروم مساوی با استان های غیر محروم نباشد و ضروری است تا نگاه ویژه ای شود.

دادستان دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه اتحاد بزرگترین سرمایه کشور است، گفت: اتحاد بزرگترین ثمره کشورماست و سه قوه با اتحاد تلاش می کنند و دولت جدید اولین حرکت خود را با فساد ستیزی شروع کرد و این سبب محبوبیت ایشان شد و در فساد ستیزی اتحاد قوی داریم و این بسیار فرصت مغتنمی است.

کامیار عنوان کرد: در دیوان، سیاست مردم پایه یکی از سیاست های ماست که مردم باید در جریان گزارش های دیوان باشند و دیوان محاسبات باید از گزارش های مردمی استفاده کند و این با قوت وجود دارد و سامانه ۱۹۸ راه اندازی شده تا مردم اطلاع دهند و پیگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: دیوان محاسبات در گزارشات اخیر به صورت کیفی به دنبال این قضیه رفته و تفریغ ها قبل از تنظیم بودجه سال بعدی به مجلس برسد و در دولت های قبل، واکنش منفی به گزارشات می شد ولی الان تفریغ وقتی خدمت رئیسی رفت با دست خود نوشته بود از این حرکت دیوان تقدیر می کنم.

دادستان دیوان محاسابت کشور بیان کرد: همه ما در تقویت نظارت باید تلاش کنیم و اگر نظارت قوی باشد، ملت به اعتماد بیشتری می رسند و احساس نکنیم و در کنار دولت قرار بگیریم و پیشگیری را از اول داشته باشیم، تقویت نظارت کمک می کند که به اهدافمان برسیم.

کامیار اظهار داشت: دیوان در رابطه با برخوردها، برخوردهای جدی دارد و برخوردهای جدی را علنی نمی کنیم به طوری که پارسال ۲۰ نفر انفصال از خدمات دولتی داشتیم و اگر کسی به مدیریت با یک نگاه فرصت طلبانه باشد برخورد ما جدی خواهد بود.

انتهای پیام/