حجت الاسلام شاهرخی گفت: خدمات رسانی کادر درمان در ایام کرونا فصل جدیدی از ایثار با نام شهدای سلامت را باز کرد.

به گزارش سفیر افلاک به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان، حجت‌الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی در دیدار با مدیران دانشگاه علوم پزشکی لرستان اظهارداشت: خداوند اولین طبیب است و انبیای او بعد از او طبیب بودند لذا طبابت از تقدس خاصی برخوردار است و وقتی به برجستگان در این حوزه می‌رسیم که ازجمله آن ابوعلی سینا و محمد ابن زکریای رازی است.

وی با تاکید بر اینکه طبابت از پاکی و تقدس خاصی برخوردار است زیرا هیچ ملتی بدون سلامت جسمی و روحی به پیشرفت نائل نخواهد شد، افزود: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون خدمات جمهوری اسلامی ایران در امور سلامت غیرقابل انکار است و مجموعه‌ای که بخش اعظم این بار سنگین را بر عهده داشته دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان بوده که خدمات بهداشتی را به دورترین نقاط رسانده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان عنوان کرد: در دفاع مقدس و زیر بمباران‌ها خدمات بزرگی توسط اطبا به رزمندگان ارائه می‌شد و این امر بر پیشانی این دانشگاه می‌درخشد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا، گفت: وقتی کرونا، فراگیر شد و به همه جا نفوذ کرد و مجموعه ای که توانست در کنار دیگر سازمانها، در مهار کرونا موفق باشد، دانشگاه علوم پزشکی بود کمااینکه خدمات کرونا فصل جدیدی از ایثار و از خودگذشتگی مجموعه درمان بود و برگ جدیدی را با نام شهدای سلامت را باز کرد.

شاهرخی با یادآوری اینکه مجموعه درمان دوری از خانواده‌ها را تحمل کردند و این خدمات ذخیره پرفضیلت است، خاطرنشان کرد: در آینده مشخص خواهد شد ما با چه محدودیت‌ها و سختی‌هایی راه مقابله با کرونا را طی کرده و دانشمندان ما واکسن کرونا را تولید کردند. در کرونا ناگفته‌های فراوانی وجود دارد که باید توسط اهل قلم نوشته شود.

وی با بیان اینکه ره‌آورد زندگی امروزی برخی بیماری ها است که تجهیزات خاص خود را می‌طلبد، بیان کرد: بیمارستان‌ها را مجهز کرده از طرفی برای جذب اعتبارات درصد محرومیت استان بالاتر برود تا در محاسبات و اختصاص بودجه مدنظر قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه در طول سنوات شاهد بودیم که نیروهای انسانی از بخش‌های دیگری به بخش ستادی اضافه شد، گفت: علتش این بود کسانی در بخش‌های دیگری مشغول به کار بوده و شاید ورود آنان بر اساس ضوابط نبوده ولی مرحله به مرحله به ستاد علوم پزشکی لرستان اضافه شدند که باید اینها در فضای آرام مدیریت شوند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه تجمیع نیروها در بخش ستادی در حالی که بخش‌های دیگر نیازمند نیرو است قابل قبول نبوده و آسیب‌زا و مضر است، ادامه داد: بخشی از بدهکاریها همین بدهکاری های تحمیلی است که بر دانشگاه علوم پزشکی بوده و باید این مسئله را در نقطه‌ای متوقف کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان با یادآوری اینکه همه ما از جذب نیروی قانونی مسرور می شویم و به آب و آتش می‌زنیم تا سرور و نشاط به چهره خانواده ها برگردد، افزود: از طرفی ویژه خواری در جمهوری اسلامی ایران ممنوع است و هر کس بخواهد ویژه خواری کند اعلام کند ما جز حکومت نبوی نیستیم.