احمدی گفت: خدشه دار کردن ساحت فرهنگی مردم لرستان شایسته نیست.

 به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان، منصور احمدی ضمن انتقاد از حواشی به وجود آمده در جریان برگزاری ” پنجمین جشنواره ملی فرهنگ اقوام ” که از چند روز گذشته در باغ گلستان خرم آباد در حال برگزاری است، گفت: این حواشی به هیچ عنوان در شان مردم فهیم و فرهنگمدار لرستان و خرم آباد نبوده و ناشی از عدم درایت و کم توجهی برگزار کنندگان بوده است.

وی تصریح کرد: تعاملات فرهنگی در بین اقوام ایرانی و استان، یک ضرورت است، اما برای گام نهادن در این مسیر نیازمند مطالعه، تحقیق و پژوهش و برنامه ریزی دقیق هستیم تا خدای ناکرده در جریان اجرا شاهد زیر سوال رفتن شائنیت هیچ یک از اقوام و اقشار ملت ولایتمدار و متدین ایران نباشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با اشاره به تدوین برش استانی سند مهندسی فرهنگی کشور در شورای فرهنگ عمومی استان، عنوان کرد: در قالب این سند تمامی شاخص های فرهنگی استان شناسایی و احصاء گردیده و در قالب برنامه های اجرایی تدوین شده است تا به تقویت زیرساخت های فرهنگ عمومی استان منجر گردد.

وی تصریح کرد: در راستای برگزاری بخش های مختلف این جشنواره، هیچگونه مجوزی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اخذ نگردیده است که جای تعجب دارد و مسببین باید پاسخگوی خدشه دار شدن ساحت فرهنگی مردم لرستان باشند.