زیویار گفت:هیچ‌گونه کمبود کالای اساسی در استان لرستان وجود ندارد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان فرهاد زیویار در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: یکی از موارد مطرح‌شده در جلسه امروز پرونده‌های بلاتکلیف در اموال تملیکی بود که خوشبختانه با توضیحات مدیرکل اموال تملیکی مشخص شد، لیست پرونده‌های کالاهای قاچاق بلاتکلیف به سازمان تعزیرات ارسال شده و و این سازمان نیز این پرونده‌ها را تعیین تکلیف کرده‌است.

وی خاطرنشان کرد: طرح برنامه سالیانه مبارزه همه‌جانبه با قاچاق کالا و ارز در اختیار همه دستگاه‌های اجرایی قرار داده شده و شرح وظایف نیز مشخص است که یک قرارگاه استانی با پنج کمیته عملیات، قضایی، شناسایی و اطلاعات، کشف و نظارت و کمیته اطلاع‌رسانی در لرستان در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل می‌شود.

استاندار لرستان با اشاره به اهمیت گندم و توجه به شرایط اقتصادی مردم و از طرفی فصل برداشت این محصول گفت: تلاش می کنیم تا از قاچاق این محصول به خارج از لرستان جلوگیری به عمل آید.

زیویار با اشاره به جراحی و تحول اقتصادی در کشور گفت: در تحول اقتصادی جدید، رقم یارانه‌ای که برای دهک‌های یک تا چهار و تا دهک نهم در نظر گرفته شده است، بعنوان مثال این امکان را برای یک خانواده چهار نفره به‌وجود می‌آورد که یک سبد کالای رایگان شامل؛ مرغ، روغن، لبنیات ،تخم مرغ ، قند و شکر و حتی برنج خارجی و نان را بصورت معقول برای مصرف یک ماه در اختیار آنان قرار دهد.

وی تصریح کرد: به مردم اطمینان خاطر می‌دهم هیچ‌گونه کمبود کالای اساسی و مورد نیاز مردم در استان لرستان وجود ندارد و ضرورتی ندارد با هجوم به فروشگاه‌ها سبب افزایش تقاضا نسبت به عرضه شویم.
استاندار لرستان خاطرنشان کرد: تصمیم دولت علی‌رغم اینکه یک تحول و جراحی اقتصادی سخت قلمداد می‌شود از نظر بنده یک جراحی شیرین است که این لذت را مردم به‌ویژه دهک‌های پایین بزودی احساس خواهند کرد.

انتهای پیام/