سالاروند گفت: 6 هزار متر مربع از اراضی ملی در پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا رفع تصرف شد.

 به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، علی سالاروند اظهارداشت: شش هزار و ۱۷۴ متر مربع از اراضی ملی پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا که تغییر کاربری یافته بود، با پیگیری حقوقی یگان حفاظت این منطقه و دستور مقام قضایی از متخلف رفع تصرف شد که این متخلف تصرف اراضی ملی، توسط دستگاه قضا به پرداخت جزای نقدی ۲۵ میلیون ریال محکوم شد.

وی اراضی ملی را جزء انفال و حقوق عامه مردم دانست و افزود: حفاظت از مناطق تحت مدیریت از وظایف و تکالیف اصلی اداره کل حفاظت محیط زیست استان است و این اداره کل با هر گونه دخل و تصرف در عرصه های طبیعی به ویژه مناطق چهارگانه تحت مدیریت این اداره کل، با جدیت تمام برخورد خواهد کرد و اجازه نخواهد داد که انفال الهی دستخوش تخریب و تجاوز قرار گیرند. 

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان بیان کرد: پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا با وسعتی حدود ۲۴ هزار و ۴۴۴ هکتار، منطقه ای زیبا با آب و هوای دلپذیر، دارای کوه های نسبتاً مرتفع و دره های عمیق، در شمال منطقه حفاظت شده اشترانکوه قرار گرفته که به دلیل همین ویژگی، دارای اقلیم متنوع شامل سرد کوهستانی در سفیدکوه کوچک و معتدل در سفیدکوه بزرگ می باشد. قوچ و میش وحشی از اصلی ترین پستانداران این منطقه به شمار می رود.

انتهای پیام/