دالوند گفت:تقویت زیر ساخت های لرستان ضروری است.

به گزارش سفیر افلاک احمدرضا دالوند در مراسم تودیع و معارفه سرپرست جمعیت هلال احمر لرستان اظهار داشت: آموزش در هلال احمر بحث کلیدی بوده و نیاز است که با شدت بیشتری ادامه یابد چرا که هر چه آموزشها پررنگ تر باشدف نیروهای آموزش دیده در مواقع مورد نیاز بهتر می توانند خدمات را ارائه دهند.

وی با اشاره به ظرفیت خیرین، افزود: استفاده از ظرفیت خیرین نکته بسیار مهمی است که باید مد نظر باشد که این افراد در هلال احمر نقش آفرینی کنند.

معاون عمرانی استانداری لرستان به تقویت زیر ساخت های استان اشاره کرد و گفت: زیر ساخت ها این استان دارای عقب افتادگی مضاعفی است و این نیاز به تلاش مضاعفی دارد که بتوانیم این عقب ماندگی ها را جبران کنیم و اگر استان هایی رشد داشته به این دلیل است که زیر ساخت ها را از قبل آماده کردند.

دالوند عنوان کرد: در چند سال اخیر  یکی از موضوعات اساسی که با آن مواجه هستیم، بحران آب است و علیرغم این که لرستان منابع آبی خوبی دارد و علیرغم وجود این منابع خدادادی ولی متاسفانه در زیر ساختها مشکل داریم و آبها به صورت رواناب خارج می شود و همین سبب شده تا در حوزه کشاورزی با بحران موجه شویم.

وی بیان کرد: اگر سدها تکمیل می شد قطعا در آبیاری این همه مشکل نداشتیم و باید جبران کنیم البته توقع ما این است که از ظرفیت ها به خوبی استفاده شود و این جمعیت می تواند در بحث شرکت هایی که زیر مجموعه آن است بستری باشد برای این که بتوانیم از این عقب افتادگی ها جبران شود.

معاون عمرانی استانداری لرستان با اشاره به موضوع اشتغال، خاطر نشان کرد: لرستان در اشتغال یکی از استان های رده اول جدول است و این مشکل حادی است که همه باید تلاش کنند تا میزان بیکاری کاهش یابد البته طی ماه های اخیر و بعد از سفر ریاست جمهوری به خاطر مصوباتی که وجود داشت، شاهد تغییر هستیم ولی هنوز هم جای کار هست.

انتهای پیام/