سلیمانی گفت: نقش هلال احمر در دوران های پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و بلایای طبیعی بسیار مشهود است.

به گزارش سفیرافلاک، یعقوب سلیمانی ظهر امروز در مراسم معارفه مدیرکل هلال احمر لرستان، اظهار داشت: رسالت و مسئولیت جمعیت هلال احمر مبتنی بر اهدافی از جمله مودت، اخوت و کاهش آلام بشری است و در هفته هلال امسال ۸۰ نفر مهمان خارجی از ۱۴ کشور داشتیم.

وی افزود: جایگاهی که امروز هلال احمر به عنوان یک سازمان مردمی دارد، امدادگرانی با گذشت ۱۰۰ سال از عمر این سازمان همچنان پرتلاش در راستای خدمت فعالیت می کنند.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور تصریح کرد: اگر این سازمان می خواهد موفق باشد مستلزم همین استقلال است و این سیر ادامه دارد به طوری که امروز در ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری در حال متعالی بودن است و زحمات زیادی کشیده شده و نقش هلال احمر در پیروزی انقلاب، دفاع مقدس و حوادث و بلایای طبیعی بسیار مشهود است.

سلیمانی عنوان کرد: اگر در دوران دفاع مقدس، شهید فهمیده ها را داشتیم امروزه در همان مسیر حرکت، در موضوع ایثار و فداکاری شهید علی لندی ها را داریم که برای نجات انسانها، جان خود را فدا کرد، امروز در همان مسیر در راستای توسعه فرهنگ ایثارگری، خودگذشتگی و جهاد که هر روز جمعیت هلال رو به درخشندگی است و امسال در ردیف اعتبارات جمعیت هلال احمر، ردیفی تحت عنوان ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری تعریف شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهدا در وصیت نامه ها به تبعیت از ولایت و همدلی تاکید نموده اند و انتظار می رود با وحدت و همدلی شاهد اتفاقات خوب باشیم.

انتهای پیام/