زیویار گفت: تملک واحد های تولیدی دارای مشکل توسط بانک، کمکی به اقتصاد استان نمی کند.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان فرهاد زیویار در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید لرستان، اظهارداشت: عمده اقداماتی که در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید صورت می گیرد مربوط به فراهم سازی شرایط برای رفع مشکلات مربوط به پروژه های اقتصادی استان در زمینه بروکراسی اداری، تقسیط وام ها، بخشودگی جرائم و هر آنچه که در حیطه وظایف دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه تعریف شده، می باشد.

وی افزود: پروژه های اقتصادی مطرح شده از جمله واحدهایی هستند که دارای مشکلات اساسی بوده و جلساتی از این قبیل با هدف رفع مشکلات آنها و ریل گذاری برای بازگشت به چرخه تولید و در نهایت کمک به اشتغال برگزار می گردد.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه تملک واحدهای تولیدی دارای مشکل توسط بانک کمکی به اقتصاد استان نمی کند، یادآور شد: باید در نظر داشت وقتی که واحدهای تولیدی با مشکل مواجه می شوند مهمترین اصل برای کمک به آنها، حمایت در زمینه های مختلف است و بانک ها به عنوان یکی از اعضای مهم کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید نقش مهمی در این رابطه خواهند داشت که بسیار مهم است در رابطه با امهال و فرصت دادن به واحدهای تولیدی برای پرداخت تسهیلات، این واحدها را مورد حمایت قرار دهند. 

زیویار تاکید کرد: از مهمترین مشکلاتی که برای واحدهای تولیدی وجود دارد تملک مجموعه دچار مشکل شده توسط بانک‌ها است که در صورت عدم اتخاذ تصمیمات مناسب در این رابطه ممکن است مشکلات بیشتری برای موضوع تولید و اشتغال استان به وجود آید. 

وی تصریح کرد: بسیار مهم است در هر مقام و جایگاهی نسبت به تولید و اشتغال در استان تعهد داشته و با نگاه حمایت از واحدهای تولیدی اقدامات را در چارچوب قانون پیگیری و عملیاتی کرد و  بر اساس ضرورت رفع مشکلات استان در حوزه‌های مختلف، برنامه ریزی شود.

انتهای پیام/