سردار فدوی گفت: هر کسی در هر جایی که قرار دارد باید به فکر خدمت به مردم باشد.

به گزارش سفیرافلاک، سردار علی فدوی در مراسم افتتاح طرح کانال‌های آب‌بر الشتر با اشاره به گرامیداشت حماسه آزاد‌سازی خرمشهر و همچنین ارزش خدمت رسانی به مردم، اظهار داشت: کارهایی که تحت عنوان بسیج سازندگی در سپاه انجام می‌شود نیز در راستای خدمت به مردم می‌باشد.
وی افزود: هر کسی در هر جایی که قرار دارد باید به فکر خدمت به مردم باشد چون این کارها نه تنها ثواب دنیوی دارد بلکه بیشتر دارای ثواب اخروی است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به قرارداد‌هایی که مابین سپاه و دولت در زمینه رفع مشکلات و سازندگی صورت گرفته است، عنوان کرد: یکی از این قراردادها ساخت کانال‌های آب‌بر است که سپاه لرستان در این زمینه باید به ۳۰۰ روستا آبرسانی نماید و آب پایدار به مردم برساند.
وی تصریح کرد: قبل از ایجاد کانال آب بر، حدود چند ساعت طول می‌کشید که آب به مزارع کشاورزی برسد اما اکنون با ساخت این کانالها زمان بسیار کم شده و از هدر رفت آب بشدت جلوگیری شده است.
سردار فدوی گفت: الان که با کمبود آب مواجه هستیم باید به فکر جلوگیری از هدررفت آب باشیم و وقتی از آب بهره‌برداری خوب شود به تناسب آن ثمره محصولات کشاورزی نیز بهبود می‌یابد.
وی اظهار داشت: اگر بتوانیم در زمینه کاشت گندم و دیگر محصولات خوب عمل کنیم نه‌تنها نیازمند واردات غذایی و کشاورزی نخواهیم بود بلکه می توانیم صادر کننده آن نیز باشیم.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به این موضوع که ایران دوبار تعیین کننده قیمت گندم در جهان بوده و آن هم به خاطر تولیدات زیاد بوده است، عنوان کرد: شرارت کشورهای استکبار باعث شد که ایران از بزرگترین صادر کننده به یکی از وارد کنندگان تبدیل شود، اما باید کاری کرد که مایحتاج ضروری مردم به کشورهای خارجی وابسته نشود.
وی گفت: خدمت رسانی به مردم باید به سرعت گسترش پیدا کند تا نه تنها از مشکلات به‌وجود آمده کاسته شود بلکه کاملا رفع شوند و دیگران در رابطه با مواد غذایی به ما وابسته باشند.
سردار فدوی بیان کرد: اگر مردم خود روستاها پای کار باشند سپاه نیز پای کار خواهد آمد و به کمک هم می‌توانیم مشکلات موجود در روستاها را رفع کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اتفاقات ما بین روسیه و اوکراین که بر تولید گندم در جهان تاثیر گذاشته است، اظهار داشت: بخش اعظم گندم در این دو کشور تولید می‌شود اما ما باید کاری کنیم که مردم هیچ نگرانی در این خصوص نداشته باشند چون این ظرفیت در داخل کشور وجود دارد.
انتهای پیام/