ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس بر اجرای دقیق قوانین نظارت نمایند، گفتند:جامعه سازی بر اساس دین و اخلاق بسیار اهمیت دارد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام بهروز شمسی فر ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد با اشاره به  افتتاح اولین جلسه مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: نمایندگان وظایفی دارند که اصلاح و وضع قوانین است که مشکلات مردم را برطرف و نظارت بر اجرای دقیق قوانین داشته باشند، این افراد نماینده مردم بوده و نماینده جناح خاصی نیستند و باید به فکر مردم باشند.

وی افزود: رهبری در دیداری که داشتند از دیوان محاسبات ابراز رضایت کردند چرا که دیوان چابک و فعال است به خصوص در نظارت بر ادارات که ان اشاالله کارشان را دقیق تر و مستمر ادامه دهند.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر عنوان کرد: این بانو برکات فراوانی برای مردم داشته از جمله این که یکی اقدامات فرهنگی و تاسیس حوزه علمیه در جوار این حرم و تربیت شاگردان در حوزه های علمیه از برکات ایشان بوده است، همچنین نشر علم، معارف، اعتقادات و فقه از آنجا به سراسر عالم بوده که این نیز از وجود پربرکت ایشان است.

وی با اشاره به شهادت امام صادق(ع)، تصریح کرد: امام در یک دوران حساسی بودند و زمانی که بین بنی امیه و بنی عباس درگیری بود و قدرت از بنی امیه به بنی عباس منتقل میشد، خلفا از محبت اهل بیت و از جایگاه علمی آنها می ترسیدند لذا سعی در محدود کردن آنها داشتند و در این فرصت، زمانی مهیا شد که تاسیس حوزه علمیه و تربیت شاگردانی در حوزه های مختلف علوم صورت گیرد و این شاگردان هم معارف اهل بیت را منتشر می کردند و هم دفاع را انجام می دادند، علاوه بر این فرقه های انحرافی که در آن زمان فعال بودند، امام سعی می کرد حق را روشن و اسلام و ناب محمدی را تبیین و تبلیغ نماید و بیشترین احادیث از این امام است.

شمسی فر با اشاره به شهدای روحانیت افزود: چهار هزار شهید روحانی در کشور وجود دارد که پرورش یافته مکتب امام صادق بودند.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به شرایط اقتصادی و احتکار گفت: کسانی که در این دوران در انبارها، آذوقه مردم را احتکار می کنند و به فکر برادران مومن نیستند، کارشان بسیار زشت بوده تقوای اقتصادی ندارند.

اسرائیل در محاصره کامل است

حجت الاسلام سید علی حسینی در خطبه های این هفته نمازجمعه بروجرد با اشاره به ترور شهید خدایی، اظهار داشت: دشمن پس از شکست های پی در پی دست به ترور می زند اما بدانند که این اقدام آنها بی جواب نمی ماند و امروز اسرائیل در محاصره کامل است و نابودی آنها تسریع یافته است.

وی با بیان این که سرود سلام فرمانده محبوببیت بسیار زیادی پیدا کرده است، افزود: علیرغم همه تلاش های بیهوده دشمن برای انحراف افکار جوانان اما دیدیم اجرای این سرود چقدر در بین همه مردم خصوصا نسل نوجوانان محبوب شده و به یک فرهنگ تبدیل شده است.

امام جمعه بروجرد با اشاره به روز دختر عنوان کرد: ولادت حضرت معصومه(س) به عنوان روز دختر نامگذاری شده که الگویی کامل برای همه بانوان است و وجود این بانوی بزرگ در شهر مقدس قم بسیار با برکت است.

وی با تاکید بر امر به معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: احیای امر به معروف و نهی از منکر بسیار ضروری است و قطعا تذکر لسانی با آرامش می تواند اثرگذاری بسیار خوبی داشته باشد.

حسینی با اشاره به حادثه آبادان افزود: ضروری است تا با مسببان این حادثه برخوردی قاطع و جدئی شود و باید در همه ساخت و سازها دقت و نظارت به گونه ای باشد که شاهد چنین اتفاقات تلخی نباشیم.

اهمیت جامعه سازی بر اساس دین و اخلاق

حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: تمام نسخه‌های قرآن پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) شفابخش بوده و در تمام زوایای زندگی انسان کارساز است.

وی با اشاره به اهمیت جامعه سازی بر اساس دین و اخلاق، افزود: کار پیامبر اکرم (ص) انقلاب فرهنگی بود، ریشه مسائل فرهنگ اعتقادات و عادات مردم است؛ اخلاق یعنی بر اساس معیارهای قرآنی عمل کنیم.

امام‌جمعه کوهدشت عنوان کرد: یکی از جنایت‌های بزرگ بنی امیه و یزید ملعون، به شهادت رساندن امام حسین (ع) و به اسارت بردن خانواده اهل‌بیت (ع) بود.

وی با اشاره به اینکه بایستی حلقات قرآنی در جامعه فعال باشند، تصریح کرد: خلق خوب با مردم، سخاوتمند بودن، زیادی حرف را نگه‌داشتن، زیادی مال را انفاق کردن از نکات مهمی است که بایستی به آن توجه کرد.

طهماسبی با اشاره به اهمیت جایگاه زنان در نگاه اسلام، گفت: دنیای غرب جنگ با خانواده را آغاز کرده و از او به‌عنوان یک کالا استفاده می‌کند و فرهنگ برهنگی و مسائل خلاف عزت و عفت را گسترش می‌دهد.

امام‌جمعه کوهدشت با اشاره به اینکه ذخایر انبار درزمینهٔ کالاهای اساسی کافی است، بیان کرد: جراحی اقتصادی محقق نمی‌شد، در آینده مشکلاتی پیش می‌آمد، تغییر در تخصیص یارانه‌ها سیاست مطلوبی بود که دولت در آن تصمیم قاطعی گرفت.

وی با اشاره به اهمیت سفر آیت‌الله رئیسی به عمان، گفت: پاسخ حرکت‌های تحریک‌آمیز اسراییل و سگ زنجیری آمریکا را قاطعانه خواهیم داد.

طهماسبی با اشاره به مطلوب بودن خدمات بیمه اجتماعی روستائیان شهرستان کوهدشت، گفت: متولی مسائل فرهنگی در شهرستان امام‌جمعه است، ضرورت دارد برای اجرای برنامه‌های فرهنگی در شهرستان مطلع باشیم، مسئولان استانی فقط پشت میز نباشند؛ بیایید مسائل شهرستان را رصد کنید، نمی‌شود هرکسی برای خودش تصمیم بگیرد.

انتهای پیام/