شیخ پور گفت: 2 هزار حامی امسال به جمع حامیان اکرام ایتام در لرستان افزوده شد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، جلال شیخ پور اظهارداشت: در سال گذشته ۴۷ هزار و ۲۲۰ حامی ایتام در استان فعال بودند که پنج هزار و ۸۵۰ نفر از ایتام و پنج هزار و ۵۷۰ نفر از محسنین را تحت حمایت خود قرار داده و در این راستا مبلغی بالغ بر ۵۹۰ میلیارد ریال کمک کردند.

وی افزود: با توجه به اینکه ماه مبارک رمضان در ابتدای سال ۱۴۰۱ قرار داشت و در این ماه گرایش مردم به نیکوکاری و دستگیری از مساکین و توجه به ایتام افزایش می یابد، حدود دو هزار نفر به جمع حامیان ایتام در لرستان افزوده شد که آمار ایتام تحت حمایت به پنج هزار و ۹۱۰ نفر و محسنین به پنج هزار و ۶۶۴ نفر افزایش پیدا کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد لرستان خاطرنشان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون حامیان بالغ بر ۱۱۵ میلیارد ریال به ایتام و محسنین کمک نموده اند که طرح اکرام ایتام با هدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی، تحصیلی، درمان و…. آغاز شده و در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص، کمک به دانشجوی خاص و … اقدام می‌نمایند.

انتهای پیام/