ستاری گفت: عدالت محوری در نظام سلامت در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، بهرام ستاری در همایش ائتلاف نظام پزشکی زاگرس نشینان اظهار داشت: این ائتلاف می تواند در ابعاد گوناگونی راهگشا باشد و همانگونه که نقش ارزنده نخبگان زاگرس نشین در عرصه های متعدد زبانزد است در بحث نظام پزشکی هم می تواند اینگونه باشد و این جلسات بر مبنای یک حرکت راهبردی برای حل مشکلات فی مابین استان ها و به تبع آن در صنف سازمان نظام پزشکی است.

وی با اشاره به پیشرفت های علوم پزشکی که شاهد آن هستیم، افزود: این موفقیت ها در گرو مجموعه های این چنینی در نظام پزشکی بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به بیماری کرونا عنوان کرد: علیرغم مشکلات گذشته در خصوص این بیماری امروز به یمن همین جلسات،هماهنگی و حرکتهای مدبرانه نظام پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و نظام صنفی که قطعاً حرف گوناگونی را پوشش می دهد به جایگاه امنی رسیده‌ایم و از وارد کننده واکسن به صادرکننده آن رسیده ایم و همه اینها در پرتو هماهنگی مدبرانه و مدون بوده است.

وی تصریح کرد: نظام پزشکی چون با سلامت مردم ارتباط دارد، ممکن است با مشکلاتی مواجه شود اما خدمات ارزنده آن را نمی توان نادیده گرفت.

ستاری با اشاره به اهداف شش گانه ای که این ائتلاف خصوصاً نظام صنفی در عرصه نظام پزشکی دارد، گفت: اگر بخواهیم به دو ویژگی آن اشاره کنیم، حمایت از شاغلین در حرَف و حمایت از بیماران را می توان نام برد و باید رویکرد این دو بر اساس عدالت محوری باشد که برای گسترش بهداشت و سلامت در جامعه لازم است و به این منظور باید پاسخگوی انتظارات مردم و جامعه پزشکان هم باشیم و کاستی ها را دنبال کنیم .

وی با بیان این نکته که به عنوان متولی نظام جمهوری اسلامی و مدیریت اجرایی نافی این نیستیم که کاستی نداریم، خاطرنشان کرد: یکی از رسالت های نظام پزشکی این است که چرخه مجموعه عوامل از جمله پزشک، زیرساخت ها و عوامل اجرایی را هماهنگ کند و نقاط مثبت در جامعه نمود بیشتری داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با بیان اینکه امروزه در بحث خدمات رسانی در نظام سلامت دچار نقیصه عدم عدالت محوری هستیم، اظهارداشت: لازم است در نظام سلامت، عدالت محوری را در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کلان نگری به منظور ائتلاف بین استان هاست و استان ها باید هم در توانمندی و هم در خصوص کاستی ها همدیگر را پوشش دهند، افزود: ائتلاف می تواند یک نقطه اشتراک و اتحادی باشد تا زمینه را برای حل مشکلات صنفی از جمله بحث بیمه سلامت، عدم پرداخت کارانه ها و … حل کند و لازم است توسط نمایندگان محترم مجلس قوانینی طرح و وضع شود تا به حل مشکلات صنفی بیانجامد.

انتهای پیام/