حجت الاسلام شاهرخی گفت: باید تلاش شود سیره و روش علوی را بین همه گسترش دهیم و از دهه کرامت برای آشنایی با سیره علوی می توان استفاده کرد.

به گزارش سفیرافلاک، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی در جلسه هم اندیشی برگزاری همایش بین المللی سیده علوی، اظهار داشت: از زمانی که پیامبر(ص) پرچم اسلام را بر دست گرفت، حضرت علی(ع) از نوجوانی تا زمانی که در محراب عبادت به شهادت رسید عقب نشینی نکرد و در کنار پیامبر(ص) و پس از آن نیز پای این پرچم ایستاد و ثبات شخصیت، یک رویی در گفتار و رفتار و ساده زیستی، دوری از اشرافی گری از راه و روش حضرت علی(ع) بود و همان چیزی که جامعه امروز به آن نیاز دارد.

وی افزود: عدالتی که مورد نیاز جامعه است، عدالت علی است، حضرت علی(ع) را وقتی به عنوان الگو قرار می دهیم یعنی به دنبال همه این ارزشها هستیم و به دنبال مبارزه با فقر، فساد، تبعیض هستیم و تلاش داریم تا محرومیت زدایی نمایید و عدالت اجتماعی در سطوح مختلف جامعه رسوخ پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: لازم است معرفت پیدا کنیم و هم در رفتار خودمان آن را نشان دهیم، امیرالمومنین(ع) در نزد مردم از شوکت و عزت بالایی برخوردار بود و امروز نیاز است مدیران هم به گونه ای رفتار کنند که در نزد مردم از شوکت و عزت برخودار باشند.

حجت الاسلام شاهرخی عنوان کرد: لحظه خوشحالی امام علی(ع) لحظه ای بود که مشکلات مردم را برطرف می کرد و امروز باید تلاش کنیم تا لبخند رضایت را بر چهره مردم ببینیم و با تولید، اشتغال، محرومیت زدایی چهره پدران و مادرانی که از بیکاری فرزندان رنج می برند، مسرور کنیم و این لحظه شادمانی است.

وی با بیان اینکه باید سیره علوی را ترویج دهیم، گفت: باید تلاش شود تا آثار و سیره و روش علوی را در بین همه گسترش دهیم و از دهه کرامت برای آشنایی با سیره علوی می توان استفاده کرد و در بخش اثر گذاری به گونه ای عمل شود تا همگان از آن بهره ببرند.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش یک ظرفیت گسترده ای است که می تواند تاثیرگذار باشد و از همه ظرفیتها باید برای ترویج سیره علوی استفاده کرد.

انتهای پیام/