بورس دیروز افت ۱٫۲ درصدی را تجربه کرد. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بور روند مثبتی به خود می‌گیرد.

به گزارش سفیرافلاک، دیروز با افت ۱۹ هزار و ۳۴۴ واحدی به سطح یک میلیون و ۵۳۴ هزار واحدی رسید. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که تالار شیشه‌ای مثبت می‌شود.

مجید پیره، دبیر کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اوراق سلف مسکن هفته گذشته در کمیته فقهی جمع‌بندی شده است. اما نهایی شدن سازوکار استفاده از آن در بورس کالا، علاوه بر اینکه به تصمیمات هیات مدیره سازمان و بورس کالا بستگی دارد، تابعی از درخواست انتشار این اوراق از سوی سازندگان ساختمان است.(ایرنا)

این اوراق گردش نقدینگی و اعتماد سهامداران به بازار سرمایه را افزایش می‌دهد.

معاون اقتصادی شهرداری تهران گفت: از این پس عمده خرید کالاهای مورد نیاز پروژه‌های شهرداری از طریق بورس کالا تامین می شود. شهرداری تهران بنا دارد شفافیت مالی، صرفه جویی و حذف واسطه ها را از مسیر این بازار دنبال کند.(شهرداری‌تهران)

این موضوع هزینه‌های شهرداری را کاهش و نقدینگی در گردش این بازار کالایی را افزایش می‌دهد.

افزایش نقدینگی در بورس

سیف‌الله امیری، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت درنامه‌ای خطاب به گمرک نوشت که مهلت مصوبه عوارض صادراتی به پایان رسیده است. اخذ عوارض از ابتدای خرداد به بعد، خلاف مصوبه ستاد تنظیم بازار است.

با این مصوبه برخی از شرک‌ها ملزم به پرداخت عوارض می‌شوند که در بلند مدت این شرکت‌ها می‌توانند با زیان روبه‌رو شوند.

قرار است فردا نماد باشگاه استقلال بازگشایی شود. (اقتصادآنلاین)

بازگشایی نماد استقلال پس از گذشت چند ماه می‌تواند گردش نقدینگی بازار سرمایه را افزایش دهد.

نخستین قرارداد خزانه‌داری شمش طلا با هدف عرضه شمش طلا در بازار گواهی سپرده کالایی بورس کالا با هدف قابلیت خرید توسط مردم، شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران حتی تا واحدهای کوچک ۰.۱ گرم امضا شد.(کالاخبر)

عرضه محصولات جدید به مردم در در این بازار کالایی به چرخش پول و اعتماد سهامداران کمک می‌کند.

  • منبع خبر : تجارت نیوز