شاهرخی با بیان اینکه محوریت اشتغال در لرستان بر پایه بخش کشاورزی است، گفت: 40 درصد اقتصاد لرستان را بخش کشاورزی تشکیل می دهد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، سید عماد شاهرخی اظهار داشت: سال گذشته ۴۵۰ میلیارد تومان از محل بند الف تبصره ۱۸، ویژه دام، طیور، آبزیان و صنایع تبدیلی و جانبی برای احداث، تامین سرمایه در گردش و طرح های تکمیلی استان لحاظ شده است.

وی افزود: این رقم در بودجه امسال به دو برابر افزایش یافته است بنابراین آمادگی داریم اعتبار لازم را در صنایع تبدیلی و تکمیلی و طرح های فرآوری و بسته بندی به متقاضیان پرداخت کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: سهم اشتغال بخش کشاورزی در کشور ۱۸.۶ و در لرستان ۲۸.۸ درصد است بنابراین محوریت اشتغال در این استان بر پایه بخش کشاورزی است و ۴۰ درصد اقتصاد استان را این حوزه تشکیل می دهد.

وی بیان کرد: سطح زیرکشت گیاهان دارویی استان حدود چهار هزار و ۵۰۰ هکتار است که هدفگذاری برای افزایش این سطح به ۱۲ هزار هکتار انجام شده است و تلاش می شود صنایع تبدیلی و تکمیلی این بخش از محل تسهیلات تبصره ۱۸ پرداخت شود.

شاهرخی با اشاره به بهره برداری از اولین کارآگاه فرآوری گیاهان دارویی لرستان در الیگودرز طی هفته جاری تصریح کرد: در هر منطقه ای از استان که ظرفیت کشت و توسعه گیاهان دارویی وجود دارد، صنایع جانبی نیز باید ایجاد شود.

انتهای پیام/