حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه امام خمینی (ره) اسلام ناب را احیا کرد، گفت: اصول امام(ره) در ابعاد فرهنگی و سیاسی، در صحیفه نور هم نوشته شده و امروز رهبری پرچمدار این اصول هستند.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در جلسه برنامه ریزی سالگرد ارتحال امام(ره) اظهار داشت: ۱۴ خرداد یادآور عروج ملکوتی امام (ره) است که اسلام ناب را احیا کرد و در عصری که معنویت، اخلاق و عدالت در غربت قرار گرفته بود امام(ره) با بسیج مستضعفین و مردم متدین و انقلابی پرچم ارزشها و آرمانها را برافراشت و پس از امام راحل، مقام معظم رهبری به بهترین شیوه ادامه دادند و مانع اجرای برنامه های گوناگون ضد بشری دشمنان در جهان و منطقه شدند.

وی افزود: اصول امام(ره) در ابعاد فرهنگی و سیاسی، در صحیفه نور هم نوشته شده و امروز رهبری پرچمدار این اصول هستند، علاوه بر این که همه ما برای امام(ره) به عنوان حکیم و عارف، احترام ویژه را قائل هستیم ولی آرمانها و ارزش های اسلامی را که امام (ره) برجا گذاشت و اصولی را که برای ما بیان و تبیین کردند، به عنوان میراث گرانبها و ارزشمند در اختیار ماست و ما وظیفه داریم این اصول را اجرایی کنیم و اجرای این اصول یعنی امام (ره)همیشه در میان ما زنده است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: امام(ره) به دنبال معنویت، اخلاق، عدالت و اصول ترسیم شده بود و اصولی که امام(ره) آنها را در سیاست داخلی مطرح کرد، تکیه بر آراء و اتحاد ملت بود که مردمی بودن و دلبستگی مسئولان به کار و تلاش با هدف حل مشکلات مرم و مبارزه با فساد از دیگر اصول امام(ره) بود.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: در سیاست خارجی نیز مبارزه با زیاده خواهی نظام سلطه از مهمترین اصول سیاست امام (ره)بود، همچنین دفاع از احکام اسلامی از اصول فرهنگی ایشان به شمار می رفت و تربیت جوانان مومن و پای کار انقلابی معنویت گرا که رهبری بر این موضوع بسیار تاکید دارند و در بسیج این موضوع دنبال می شود بسیار مورد تاکید بودند.

وی بیان کرد: ما باید اصول امام(ره) را جدی روی دست بگیریم و به سمت قله ها حرکت کنیم و در این راستا وظایفی داریم که باید دنبال کنیم و این مهم را باید در مراسم ارتحال نشان دهیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به قیام ۱۵ خرداد تصریح کرد: مهمترین پیام قیام ۱۵ خرداد برای تاریخ و نسل حاضر و نسل های بعدی این است که ظلم باقی نمی ماند و حکومت هایی که مردمی نیستند و بر پایه ظلم و ستم بنا شدند نابود شدنی هستند.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: در این برنامه ها و مناسبتها، ارزشها و آرمانها را مجدد مرور و نمایان کنیم، همه مدیران و دستگاه ها وظیفه خود را انجام دهند و مدیران غیر بومی ها و بومی ها باید در این مناسبت های چند روزه در شهر حضور داشته باشند.

وی با اشاره به فضاسازی شهری افزود: فضای فرهنگی و دینی شهرهای ما باید چیزی بیش از آنچه که هست نشان داده شود و به گونه ای برنامه ریزی شود که این حضور یک حضور متفاوتی خواهد باشد.

انتهای پیام/