جامعه­ مدرسین حوزه­ علمیه قم در بیانیه‌ای درباره فیلم عنکبوت مقدس تاکید کرد: اهانت به باور‌های دینی یک ملت و ستیز ناجوانمردانه با هویت فرهنگ دوست‌ترین و اخلاق مدار‌ترین مردم دنیا، سخیف‌ترین نوع مبارزه است.

به گزارش سفیرافلاک، جامعه­ مدرسین حوزه­ علمیه قم در بیانیه‌ای درباره فیلم عنکبوت مقدس تاکید کرد: اهانت به باور‌های دینی یک ملت و ستیز ناجوانمردانه با هویت فرهنگ دوست‌ترین و اخلاق مدار‌ترین مردم دنیا،  سخیف‌ترین نوع مبارزه است.

متن بیانیه جامعه­ مدرسین حوزه­ علمیه قم به شرح زیر است:

«بسم اللّه الرحمن الرحیم

در شجره نامه فرهنگی و نسب نامه­ی تاریخی ملت ایران، دین و ارزش‌های اخلاقی از جایگاه بسیار والا و بالایی برخوردار است. در حقیقت عنصر اصلی هویت ایرانی ما دین­داری و تعبّد به معارف اسلامی است و این هویت، قدرت نرم ما در مواجهه با تهدیدات سخت و نرم دشمن بوده است.

جبهه معارض انقلاب اسلامی و دشمنان قسم خورده ما در اردوگاه ابتذال و جهالت فکری غرب، سالهاست در تلاش اند با یک جنگ نرم پیچیده، استحکامات ایمانی ملت ایران را مورد هجمه قرار دهند. در این میان برخی مدعیان هنرمندی و عناصر غرق شده درگرداب اندیشه شیطانی غرب نیز متأسفانه پیاده نظام این حرکت موریانه وار شده اند. جای سوال دارد که چرا برخی فعالین عرصه هنر به تکریم آثار ضداسلامی و ضد انسانی پرداخته و در تأیید و تمجید از آنان از یکدیگر سبقت می­جویند؟!

آن­چه اخیرا در یک دورهمی به اصطلاح فرهنگی، اما به واقع جاهلیت مدرن در یکی از کشور‌های منحط غربی به وقوع پیوست؛ گوشه‌ای از موج گسترده رفتار‌های اسلام هراسانه و ایران ستیزانه­ی غرب غرق شده در مرداب‌های ضد انسانی و ضد ارزش‌های اخلاقی را بار دیگر آشکار کرد.

اهانت به باور‌های دینی یک ملت و ستیز ناجوانمردانه با هویت فرهنگ دوست‌ترین و اخلاق مدار‌ترین مردم دنیا، شنیع‌ترین و سخیف‌ترین نوع مبارزه است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن اقدام برخی عناصر خود فروخته و غیر متعهد، در تولید فیلم موهن به مقدسات شیعه، اعلام می‌دارد: هنرِ در خدمت دروغ، اغواگری، فساد و فحشاء، هرزآبی متعفن و شوره زاری لم یزرع است.

هنر باید بتواند ارزش‌های الهی و انسانی را منتقل کند. هنر اگر در خدمت نفسانیت و طمع ورزی قرار گرفت، دیگر هنر نیست؛ بلکه ابزاری برای توجیه جنایت­های ضدبشری و خاموش کردن فریاد مستضعفین است.

ساختار‌های به ظاهر فرهنگی غرب فاقد­ِ معنویت، طالب رشد فرهنگ و هنر ملت متمدن ایران نبوده و بی هیچ شائبه و بدون ذره‌ای پنهان­کاری در مسیر خدمت به ناتوی فرهنگی حرکت می­‌کنند. این نهاد‌ها همیشه در حال سربازگیری بوده و بدا به حال آنان که در این جنگ گسترده، مزدوری دشمنان ملت ایران برعهده دارند.

قلوب ملت ما در عشق به امام رضا (علیه السلام) و مکتب مترقی ثقلین، همیشه در تپش است.

ملت ما عاشقان خاص مکتب اهل بیت (علیهم السلام) هستند و اهانت به آل الله را هرگز نخواهند پذیرفت و نخواهند بخشید.

«یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سیدهاشم حسینی بوشهری

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

گفتنی است، اخیرا ده‌ها هزار مخاطب سامانه «فارس من» با راه‌اندازی و امضای پویشی، خواستار برخورد قانونی با سازندگان فیلم موهن «عنکبوت مقدس» شده‌اند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس