زیویار گفت: هر گونه خرید و فروش زمین های پادگان ۰۷ ممنوع است.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، فرهاد زیویار امروز با حضور در مجموعه پادگان ۰۷ خرم‌آباد از وضعیت این مجموعه بازدید کرد و اظهار داشت: این موضوع مدت‌ها است که در بسیاری از جلسات بین کادر مجموعه معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و شهرداری با هدف رفع مشکلات پادگان ۰۷ مطرح است .

وی افزود: پادگان ۰۷ شامل یک مجموعه پانزده هکتاری است که از سال ۹۲ تا ۹۹ درباره آن تصمیماتی اتخاذ شده است و هفت هکتار زمین به علاوه ابنیه تاریخی که در آن قرار دارد در اختیار شهرداری خرم آباد قرار گرفته و نزدیک به ۸ هکتار آن در حال حاضر در اختیار ارتش قرار دارد .

استاندار لرستان عنوان کرد: توافقاتی که تاکنون در رابطه با زمین های متعلق به پادگان ۰۷ صورت گرفته مربوط به تیم مدیریتی قبل است و ارتباطی با تیم مدیریتی فعلی در شهرداری و استانداری ندارد، اما مجموعه همکاران در استانداری، شهرداری و ارتش در این‌ خصوص احساس مسئولیت کرده و پیگیر ساماندهی این پادگان هستند . 

وی تصریح کرد: امکانات لازم برای توافق در این زمینه وجود دارد تا در قالبی منطقی و صحیح، طرفین وارد مذاکره شده و تصمیم شایسته‌ای راجع به این مجموعه که بخشی از هویت شهر به حساب می‌آید صورت پذیرد .

زیویار درباره معامله زمین‌های پادگان نیز گفت: هیچ گونه سند حقوقی درباره زمین‌های پادگان ۰۷ وجود ندارد و ممکن است توسط بنگاه‌های غیر رسمی راجع به این موضوع تصمیم گرفته شده باشد که استانداری در این مورد ورود کرده است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه خرید و فروش زمین‌های پادگان ۰۷ از این تاریخ ممنوع است، تاکید کرد: بنگاه‌ها و مشاورین املاک به هیچ‌وجه نسبت به خرید و فروش ملک پادگان از این تاریخ به بعد اقدام نکنند و اگر معاملاتی صورت گرفته به شهرداری اطلاع دهند زیرا توافقات صورت گرفته در رابطه با معامله ملک در این مجموعه به هیچ وجه منجر به صدور سند حقوقی نشده و لازم است که شتاب‌زده عمل نکنند.

انتهای پیام/