معاون تبیین و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید گفت: اصلاح طلبان به خط امام نگاه کاسب کارانه دارند تا هروقت بخواهند به قدرت برگردند از آن استفاده کنند، اگر جز این بود در بزنگاه هایی که برخی اصلاح طلبان از خط امام عبور کردند باید واکنش نشان می دادند اما سکوت کردند.

به گزارش سفیرافلاک، حسین عبداللهی‌فر معاون تبیین و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور در مورد مشارکت اصلاح طلبان در پروژه امام زدایی گفت: اصلاح طلبان برای اینکه ادعا کنند آنها پیرو خط امام بودند و نظام آنها را حذف کرده، حکومت را به عبور از خط امام متهم می‌کنند. 

وی افزود: این موضوع در جریان اعتراض اصلاح طلبان به سرود سلام فرمانده قابل مشاهده است؛ به ظاهر ادعا می کنند که چرا در این سرود حرفی از امام زده نمی شود ولی در واقعیت نگران این مساله هستند که چرا مردم از آنها روی برگردانده اند و به سمت فرهنگی می روند که متعلق به حضرت ولی عصر(عج) و رهبر انقلاب است. 

عبداللهی افزود: دغدغه آنان از دست دادن پایگاه اجتماعی‌شان است ولی برای انحراف افکار عمومی ادعا می‌کنند که نقش اندیشه های امام راحل کمرنگ شده است در صورتی که آنها دلواپس راه بنیانگذار انقلاب نیستند بلکه نگران خودشان هستند. 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه اصلاح طلبان به خط امام نگاه کاسب کارانه دارند تا برای بازگشت به قدرت از آن استفاده کنند، تصریح کرد: این افراد پیرو خط امام نیستند چرا که اگر جز این بود در بزنگاه‌هایی که برخی اصلاح طلبان از خطوط قرمز ترسیم شده توسط امام عبور کردند باید واکنش نشان می دادند اما راه سکوت را در پیش گرفتند. 

عبداللهی با بیان اینکه علت اصلی تلاش این افراد برای حذف امام تضاد بخشی از آرمان‌ها و اهداف بنیانگذار انقلاب با سیاست های آنان است تشریح کرد: این افراد به دلیل  ژست روشنفکری‌ای که دارند نه تنها شعارهای امام، بلکه احکام اسلام را نیز متعارض می بینند. 

 وی با اشاره به اینکه امام براساس حکم شرعی فتوای قتل سلمان رشدی را صادر کردند اما چرا این افراد از این فتوا دفاع نمی‌کنند؟ گفت: در این مواقع اصلاح طلبان برخلاف ادعاهایشان از راه امام عبور می کنند چون می‌خواهند امام را به گونه ای تصویر سازی کنند که با روشنفکری هیچ تضادی ندارد.

این استاد دانشگاه افزود: مشکل اصلاح طلبان این است که اگر از افکار امام و رهبری دفاع کنیم در سیاست اصلی خود که پیروی از خط روشنفکری است دچار مشکل می شویم بنابراین دچار تضاد می شوند و از خط امام عبور کرده و روشنفکری را سرلوحه کار خود قرار می دهند. 

معاون تبیین و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره  به اینکه رهبری چندین بار به شاخص های خط امام اشاره کردند و کسانی که ادعاهایی مغایر با مسیر روشن فکری امام دارند به دنبال تخریب شخصیت ایشان هستند گفت: اصلاح طلبان از  امام تا جایی دفاع می کنند که افکار معمار انقلاب را در تضاد با افکار روشنفکر مآبانه خودشان نبینند، این افراد در پی نشان دادن چهره جدید و تحریف شده از امام هستند. 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس