کرم وند گفت: علیرغم هشدارهای داده شده اما برخی از مشترکان در روستاها از آب شرب برای بخش هایی از کشاورزی استفاده می کنند که این کار سبب افت فشار و قطع آب می شود.

حمید کرم وند در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک، اظهار داشت: با توجه به اینکه طی روزهای گذشته هوا در استان رو به گرمی می رود، مصرف آب در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، هفت درصد افزایش یافته که می طلبد مشترکان با صرفه جویی و مدیریت مصرف از قطع آب جلوگیری نمایند.

وی افزود: متاسفانه علیرغم همه هشدارهایی که در این راستا داده می شود اما برخی از مشترکان در روستاها از آب شرب برای بخش هایی از کشاورزی استفاده می کنند که این کار سبب افت فشار و قطع آب می شود که با بررسی های صورت گرفته بالغ بر دو هزار انشعاب غیر مجاز طی سال جاری در روستاها شناسایی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با اشاره به تنش آبی در روستاها، عنوان کرد: هرچه هوا گرمتر می شود تعداد روستاهایی که با تانکر آبرسانی می شود افزایش می یابند که در حال حاضر با ۴۳ دستگاه تانکر بیش از ۱۰۰ روستا آبرسانی می شود که بیشتر این روستاها تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب قرار ندارند.

کرم وند به آبرسانی روستاها با همکاری قرارگاه امام حسن(ع) و روستاهای خسارت دیده از طرح قمرود اشاره کرد و گفت: بسیج سازندگی آبرسانی به ۹۹ روستا را پیگیری می کند که ۲۰ اولویت تعریف شده که در اولویت اول برای این پروژه ۳۲ میلیارد ریال هزینه در نظر گرفته شده که بخشی از آن شامل شش هزار و ۵۰۰ کیلومتر لوله گذاری و ساخت دو مخزن بوده است.

وی بیان کرد: همچنین در اولویت بعدی ۲۱ میلیارد ریال برای تصفیه خانه ای در انوج الیگودرز در نظر گرفته شده و اولویت بعدی هم با ۶۳ میلیارد ریال به پیمانکار واگذار شده است، همچنین اولویت های پنج، شش و هفت هم در پروژه آبرسانی با ۵۶۳ میلیارد ریال واگذار شده البته از اولویت ۱۰ تا ۲۰ هم با اعتبار هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده و آبگیری قالیکوه هم به اتمام رسیده است که این پروژه ها هم اکنون در دست اجراست.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب لرستان خاطرنشان کرد: تلاش بر این است تا با اجرای این پروژه ها بتوانیم از مشکلات و تنش آبی جلوگیری و روستاهای بیشتری به شبکه آب و فاضلاب متصل شوند.

انتهای پیام/