اتحادیه اروپا اخیرا اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۴، تمام شارژرها به منظور کاهش زباله‌های الکترونیکی، یکسان می‌‎شود.

به گزارش سفیرافلاک، از تلفن‌های همراه گرفته تا دوربین‌های دیجیتال، مصرف‌کنندگان به زودی می‌توانند از یک شارژر برای همه دستگاه‌های الکترونیکی قابل حمل خود استفاده کنند.

به گزارش الیوم السابع؛ تا پاییز سال ۲۰۲۴، USB Type-C به پورت شارژ رایج برای همه تلفن‌های همراه، تبلت‌ها و دوربین‌ها تبدیل خواهد شد. این قانون بخشی از تلاش گسترده‌تر اتحادیه اروپا برای پایدارتر کردن محصولات در اتحادیه اروپا، کاهش زباله‌های الکترونیکی و آسان‌تر کردن زندگی مصرف‌کنندگان است.

شارژز همه گوشی‌ها تا سال 2024 یکسان می‎شود

طبق قوانین جدید، مصرف کنندگان در هر بار خرید دستگاه جدید دیگر نیازی به یک دستگاه شارژ و کابل متفاوت نخواهند داشت و می توانند برای تمام دستگاه های الکترونیکی قابل حمل کوچک و متوسط خود از یک شارژر استفاده کنند. هدفون، کنسول های بازی ویدیویی قابل حمل، و بلندگوهای قابل شارژ سیمی قابل حمل با درگاه USB Type-C، صرف نظر از سازنده، لپ تاپ ها نیز باید تا ۴۰ ماه پس از شروع به کار، با الزامات سازگار شوند.

شارژز همه گوشی‌ها تا سال 2024 یکسان می‎شود

سرعت شارژ دستگاه هایی که از شارژ سریع پشتیبانی می کنند نیز هماهنگ است و به کاربران امکان می دهد دستگاه های خود را با همان سرعت با استفاده از هر شارژر سازگار شارژ کنند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان