اجل لوئیان گفت: بنیاد خیریه بخشش در تأمین هزینه کاشت حلزون برای کودکان زیر چهارسال ناشنوا آمادگی دارد.

به گزارش سفیرافلاک، محمد اجل لوئیان مدیر عامل بنیاد خیریه بخشش در جلسه هماهنگی طرح جهادی ریشه کنی ناشنوایی و افتتاح شعبه بنیاد خیریه بخشش که در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در راستای این جلسه هزینه و اجرای جراحی کاشت حلزون و تأمین قطعات برای کودکان زیر پنج سال ناشنوا و کم شنوای شناسایی شده با مشارکت بنیاد خیریه بخشش و سازمان بهزیستی انجام خواهد شد.

وی افزود: براین اساس غربالگری و شناسایی کودکان کمتر از چهار سال بسیار مهم و حیاتی خواهد بود و آموزش خانواده ها در ریشه کنی ناشنوایی مهم ترین رکن است.

مدیرعامل بنیاد خیریه بخشش گفت: اقدامات فرهنگی و آموزش خانواده ها در تشخیص به موقع و معرفی موارد شناسایی شده به بخش درمان در ریشه کنی این موضوع مهم ترین رکن خواهد بود.

اجل لوئیان بیان کرد: انتظار داریم سازمان های دخیل در این برنامه متحد و منظم شده و ستادی را برای موضوع ریشه کنی و درمان ناشنوایی در کودکان کمتر از چهار سال تشکیل دهند و بنیاد خیریه بخشش آمادگی لازم را دارد تا در تأمین هزینه کاشت حلزون برای کودکان زیر چهارسال ناشنوای شناسایی شده کمک کند.

وی ادامه داد: البته این کمک برای شش دهک پایین جامعه یعنی خانواده های بی بضاعت و کم بضاعت خواهد بود و خوشبختانه در استان لرستان افراد پیگیرو جدی در قامت دستگاه های دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی، کمیته امداد و آموزش و پرورش کودکان استثنایی برای این موضوع حضور دارند.

اجل لوئیان تصریح کرد: مادامی که غربالگری و شناسایی کودکان ناشنوا در زمان حیاتی به خوبی انجام شود پیشرفت ما در درمان این افراد بیشتر و بهتر خواهد بود که معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان و سازمان بهزیستی دستگاه های اصلی در غربالگری و شناسایی نوزادان و کودکان ناشنوا و کم شنوا می باشند.

انتهای پیام/